İzmir merkezli 8 ilde gerçekleştirilen operasyonda, terör örgütleri DHKP-C ve MLKP'ye yönelik olarak 18 şüpheli gözaltına alındı. Operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan 7 şüpheli ise halen yakalanma çalışmaları devam ediyor.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde, DHKP-C ve MLKP terör örgütlerine finansman sağladığı belirlenen 25 şüpheli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Operasyon için düğmeye basan İzmir İl Jandarma Komutanlığına bağlı Terörle Mücadele (TEM) ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saat 06.00'da harekete geçti.

Marmaris'te iş kazası: 1 işçi hayatını kaybetti 1 işçi yaralandı Marmaris'te iş kazası: 1 işçi hayatını kaybetti 1 işçi yaralandı

Eş Zamanlı Baskınlarda 18 Şüpheli Yakalandı

Eş zamanlı olarak gerçekleştirilen baskınlarda, İzmir merkezli 8 ilde adreslerine operasyon düzenlenen 25 şüpheliden 18'i yakalanarak gözaltına alındı. Operasyon kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan 2 şüphelinin yurt dışında olduğu tespit edilirken, adreslerinde bulunamayan 5 şüphelinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

Kaynak: İHA