İzmir'in Konak ilçesinde, Tarihi Asansör yakınındaki boş arazide dolaşan bir hurdacı, şaşırtıcı bir keşifte bulundu. İnsana ait kemik parçalarını fark eden hurdacının ihbarı üzerine olay yerine polis ve savcı ekipleri sevk edildi.

Akşam saatlerinde Turgut Reis Mahallesi'nde bulunan Tarihi Asansör yakınındaki boş arazide meydana gelen olayda, bölgede dolaşan hurdacı insan kemikleriyle karşılaştı. Durumun polise bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, bölgeyi güvenlik şeridi ile kapatarak inceleme başlattı. Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü görevlileri ise detaylı araştırmalar yaptı. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından bulunan kemik parçaları delil torbasına konularak İzmir Adli Tıp Kurumu morguna sevk edildi. Kemiklerin kimliğinin belirlenmesi ve ölüm nedeninin tespiti için başlatılan çalışma, yapılacak DNA testleri ile sonuçlanacak.

İzmir Tarihi Asansör Yakınında Insan Kemikleri Bulundu

Çaldıkları araçla başka iş yerini soydular Çaldıkları araçla başka iş yerini soydular

Soruşturma Devam Ediyor

İnsan kemikleri bulunan alandaki detaylı incelemelerin yanı sıra, bölgede yapılan araştırmalarda herhangi bir kimlik veya belirleyici bilgiye ulaşılamadığı belirtildi. Olayın ardından başlatılan soruşturma devam ederken, kemiklerin kime ait olduğunun ve ölüm nedeninin ortaya çıkarılması için bilirkişi raporları bekleniyor.

İzmir Tarihi Asansör Yakınında Insan Kemikleri Bulundu2

Kaynak: İHA