Birleşik Kamu-İş Konfederasyonuna bağlı Tüm Yerel-Sen, İzmir’deki toplu sözleşme krizine çözüm arayışı için eylemlerini askıya aldı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel ile çözüm masası kurulması kararı alındı.

İzmir için çözüm masası kuruluyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerinde yaşanan toplu sözleşme sorunları nedeniyle Tüm Yerel-Sen üyeleri uzun süredir çeşitli eylemler düzenlemekteydi. Eylemler, diyalog ile çözülemeyen sorunları kamuoyunun gündemine taşımak amacıyla gerçekleştirildi.

Hatay'da 117 köy tipi afet evi eylülde teslim edilecek Hatay'da 117 köy tipi afet evi eylülde teslim edilecek

Eylemler manipüle edildi

Tüm Yerel-Sen Genel Başkanı Mücahit Dede, 'Eylemler, özellikle iktidara yakın medya organları tarafından farklı yansıtılarak istismar edildi. Tüm Yerel-Sen üyeleri, hak arama mücadelelerinin medyada farklı bir boyuta çekildiğine tanık olduk' dedi. 

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Görüşme Gerçekleştirildi

Dün, Genel Başkan Mücahit Dede ve şube başkanlarından oluşan bir heyet, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bir araya geldi. Olumlu geçen görüşmenin ardından, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in talimatıyla bir çözüm masası kurulmasına karar verildi.

İzmir için çözüm masası kuruluyor

Çözüm Masası Toplantısı 3 Temmuz’da İzmir'de

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in görevlendireceği Genel Başkan Yardımcısı ve beraberindeki heyet ile Tüm Yerel-Sen ve diğer sendika temsilcileri, 3 Temmuz 2024 Çarşamba günü İzmir’de bir toplantı gerçekleştirecek. Bu süreçte, 26 Haziran 2024 Çarşamba gününden itibaren tüm eylemler askıya alındı.

Kaynak: Haber Merkezi