İzmir'de Cezaevinden Yeni Çıkan Şahıs Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybetti İzmir'de Cezaevinden Yeni Çıkan Şahıs Silahlı Saldırıda Hayatını Kaybetti

Bornova ilçesinde meydana gelen kuyumcu cinayetiyle ilgili şüphelilerin, olaydan sonra kuyumcunun dükkanına girdiği anlar bir iş yerine ait güvenlik kamerasına yansıdı.

İddialara göre, alacak verecek meselesi yüzünden yaşanan tartışmanın ardından F.B. ve arkadaşı E.Ö., kuyumcu Bekir Bozar'ı arabaya aldı. F.B., kuyumcu Bozar'ı tabancayla ensesine ateş ederek öldürdü. Cinayetin ardından şüpheliler, Bozar'ın cesedini aracın bagajına koyarak kaçtı.

Şüphelilerin Kaçışı ve Tutuklanma Süreci

Olaydan bir gün sonra şüphelilerden E.Ö., emniyete giderek teslim oldu. Şüphelilerin, Manisa'nın Turgutlu ilçesine gittikleri ve gece boyunca cesetle birlikte dolaştıktan sonra İzmir'e geri döndükleri ve aracı bir hastanenin otoparkına bıraktıkları öğrenildi. Adliyeye sevk edilen E.Ö. tutuklandı. Diğer şüpheli olan F.B.'nin ise firar ettiği belirtildi.

Güvenlik Kamerası Görüntüleri

Cinayet şüphelisi F.B.'nin kuyumcunun dükkanına girdiği anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, F.B.'nin siyah çanta ile dükkanın kapısını açtığı ve içeri girdiği, daha sonra çaldığı altınlarla birlikte kaçtığı görülüyor. Polis ekipleri, çalınan altınların bir kısmına ulaşırken, F.B.'yi yakalama çalışmalarını sürdürüyor.

Kaynak: İHA