İzmir Beşiktaşlılar Derneği, tarihinde bir ilke imza atıyor. Dernek, 27 Ocak’ta Kültürpark İzmir Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek olan kongresi öncesinde ilk kadın başkan adayını açıkladı. 15 yıldır dernekte aktif rol alan ve genel sekreter olarak görev yapan Özlem Tezişçi Çeviren, başkanlık için adaylığını koydu.

İzmir Beşiktaşlılar Derneği'nde tarihi an: İlk kadın başkan adayı Özlem Tezişçi Çeviren

Çeviren, dernekteki görev süresi boyunca birçok projede yer aldı ve derneğin dijital dönüşümünde önemli bir rol oynadı. Yönetimindeki Beşiktaşlılarla birlikte, derneğin dijital sayfalarını ve bağlantılarını geliştirerek, üyelerin işlemlerini kolaylaştırmayı hedefliyor1.

Özlem Tezişçi Çeviren, 'Derneğimizin dijital bütün sayfalarını ve dijital bütün bağlantılarını çok güzel bir şekilde değerlendirerek daha iyi yerlere taşıyıp mobil uygulamalar yapacağız. Bununla üyelerimizin üyelik aidatları, üye olma ve üye formları gibi her şeyi onlar için daha da kolay bir hale getireceğiz' ifadelerini kullandı.

İnşallah başarılı oluruz

Çeviren, 'Onlarla her yıl bin 903 çocuğa dokunarak onların ücretsiz göz taramalarını yapacağız. Müdahale edilmesi gereken durumlarda kendilerine müdahale edeceğiz. Yine derneğimizde çok başarılı akademisyenlerimiz var. Bunlarla, Üniversiteli Beşiktaşlılar ile daha da yakınlaşacağız. Sürekli olarak kendimizi yenilemek için böyle bir adaylık düşündük. İnşallah başarılı oluruz. Yönetim kurulu listemi hazırlarken önceliğim Beşiktaş'a projeler yapmak ve Beşiktaş'a yeni branşlar kazandırmak oldu. Bununla ilgili daha önceki yıllarda da çalışmalarım olmuştu. Şimdi bunların hepsini hayata geçirmek istiyorum. Şu anda isim vermiyorum, branşların isimlerini ama 2-3 branş üzerine ciddi bir şekilde çalıştık. Başarılı olmamız durumunda Beşiktaş'a birkaç tane branş kazandıracağız ve bunları İzmir'de de yönetim kurulundaki isimlerle birlikte destekleyerek devam ettireceğiz' dedi.

Beşiktaş'ın Baharı Getirme Çabaları Devam Ediyor Beşiktaş'ın Baharı Getirme Çabaları Devam Ediyor

Herkesi oy kullanmaya bekliyorum

Çeviren, 'Beşiktaşlılık ya da İzmir Beşiktaşlılar Derneği sadece futboldan ibaret değildir. Ya da sadece futbol erkeklerin bildiği bir şey değildir. Ben ve çevremdeki bir sürü kadının da benim bu başkan adaylığımı desteklemesiyle fark ettik ki futbolu seven bir sürü kadın varmış. Bana çok destek oldular bu süreçte. Derneğe üye olmayan İzmir’de yaşayan tüm Beşiktaşlı kadınları derneğimizi üye olmaya davet ediyorum. Hepsiyle birlikte çok güzel projelere imza atacağız. Kadınlar her zaman birlik ve bütünlüğün simgesidir. Herkesi bir araya getireceğiz. El ele Beşiktaş için çok güzel şeyler yapacağımızdan eminim. Bu dernekte bir ilktir bu. İlk defa iki adayla bir seçime gidiliyor. Onun için kendilerine oy kullanmaya bekliyorum. Herkesi oy kullanmaya bekliyorum' diye konuştu.

Kaynak: İHA