'Kızılcık Şerbeti' Dizisi Ülker Ailesinin Hayatını mı Anlatıyor? 'Kızılcık Şerbeti' Dizisi Ülker Ailesinin Hayatını mı Anlatıyor?

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi, yarıyıl tatilinde Antalya’daki izcilik kulüplerine ev sahipliği yaptı. 30 lider ve 150 izci, 5 günlük kamp süresince çadır kurma ve çeşitli atölyeler düzenleme gibi etkinliklere katıldı.

Eğitici ve Eğlenceli Bir Kamp Deneyimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, İzcilik Federasyonu Antalya İl Temsilciliği işbirliğiyle Antalya Kış Mahalli Kampı düzenlendi. 5 gün süren kamp etkinliği, Büyükşehir İzcileri ve Antalya’da izcilik yapan dört izcilik kulübü, 30 lider ve 150 izcinin katılımıyla gerçekleşti.

Sanal Gerçeklik Oyunu ve Eğitici Seminerler

Kamp süresince izcilere ‘Akran Zorbalığı’ ve ‘Çocuk Hakları’ konularında eğitim verildi. Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’nde (UCİM) görevli Avukat, Sosyolog ve Psikolog Danışmanlar izcileri bilgilendirdi. Antalya Kış Mahalli Kampı’nın en çok ilgi gören etkinliği ise sanal gerçeklik oyunu oldu.

Telefonsuz Sosyal ve Eğlenceli Günler

Kampa katılan izcilerden 15 yaşındaki Zeynep Polat, 3 yıldır izcilik faaliyetlerine katıldığını söyleyerek, “Burada farklı izci kulüpleriyle beraber çadır kurup kamp yaptık. Fular bağlamayı, ateş yakmayı, düğüm atmayı, çadır kurmayı öğrendim. Vaktimiz çok verimli geçiyor, hem öğretici hem de eğlenceli aktivitelere katıldım” diye konuştu.

Doğa, Sanat ve Spor

Antalya Büyükşehir Belediyesi izcisi Emircan Teker ise “Ormanın içinde çok güzel bir ortamda kamp yapıyoruz. İstasyon ve oyun etkinliklerine katılıyoruz. Ok atıyoruz, denizaltını keşfediyoruz, halat çekme sporu yapıyoruz, gece kamp ateşi yakıyoruz, tiyatro sahneliyoruz, marşlar öğreniyoruz. Cep telefonlarımız yanımızda olmadan doğanın içinde gayet keyifli günler geçirdik” ifadelerini kullandı.

Harika Bir Ortam

İzcilik İl Temsilcisi Adem Aydın, 7 -15 yaş arası 150 izcinin katıldığı kampın verimli geçtiğini söyleyerek, “Öğrenciler dolu dolu ve eğlenceli bir yarı yıl tatili geçiriyor. Gençlik Kampı ve Eğitim Merkezi’nin bu harika ortamında faaliyet yapmak çok güzeldi. Muhittin Böcek Başkanımıza ve Büyükşehir Belediyesi’ne bu etkinliği düzenleyip ev sahipliği yaptığı için teşekkür ederiz” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi