Ümit Özdağ Meral Akşener'den randevu istedi Ümit Özdağ Meral Akşener'den randevu istedi

Yerel seçimlere aylar kala, parti içi kulisler hareketlendi. İttifaklar ve partilerin aday belirleme süreci, siyasi gündemin önemli bir parçasını oluşturuyor.  İYİ Parti cephesinde ise 81 ilde kendi adaylarını çıkartma niyetinde olduklarını belirten açıklamalara rağmen, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adı geçen İYİ Parti Grup Sözcüsü Suat Sarı, aday adayı olma kararı aldığını duyurdu.

İYİ Parti’nin aday çıkarması Büyükşehirleri nasıl etkileyecek? Polimetre araştırdı İYİ Parti’nin aday çıkarması Büyükşehirleri nasıl etkileyecek? Polimetre araştırdı

Suat Sarı, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıkladı. Sarı, İstanbul'un en önemli sorununun trafik ve ulaşım olduğunu belirterek, bu alandaki birikimi ve liyakatiyle İstanbul'un sorunlarına çözüm sunmayı amaçladığını ifade etti. Genel başkanın uygun görmesi halinde İstanbul'a yüksek katma değerler katacağını belirten Sarı, büyük bir enerji harcamaya hazır olduğunu söyledi. İYİ Parti'nin her ilde kendi adayıyla yerel seçimlere girmeye karar vermesini, partinin bağımsız hareket etmek ve kendi stratejilerini sergilemek istemesi olarak yorumladı.

Kaynak: Kamer Durdu