İYİ Partili gençler, CHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'a tam destek açıklaması yaptı. Açıklamada, "Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır düsturu ile İYİ Parti rozetini iki gün önce takan bir aday tarafından yürütülen bu karalama kampanyasında, Mansur Yavaş’ın hukukuna tüm cesaretimiz ve gençliğimizle sahip çıktığımızı ifade etmek isteriz" denildi.

"Yaşanan Süreçte En Büyük Yarayı Türk Gençliği Almaktadır"

"Milletimize Arzımızdır" başlığıyla yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Tüm kamuoyunun malumu olduğu üzere, canımızdan can, kanımızdan kan güzel vatanımız, ekonomik, siyasi ve kültürel bir dar boğazdan geçmektedir. Türk Milleti bir tarafta ekonomik kriz ve milyonlarca kaçak sığınmacıyla; diğer tarafta ise yıkıcı ve bölücü terör örgütleriyle mücadele etmektedir. Yaşanan süreçte en büyük yarayı ise maalesef Türk gençliği almaktadır.

Başkan Vahap Seçer, yeni ilçe başkanlarını ziyaret etti Başkan Vahap Seçer, yeni ilçe başkanlarını ziyaret etti

Bu dar boğazdan çıkışın, demokratik hukuk devletlerinde ancak siyasal mücadele ile olabileceği bilinciyle Atamızın biz gençlere hitabında gösterdiği yoldan giderek İYİ Parti Gençlik Kollarını kurduk ve özveriyle görev aldık.

Aldığımız görevlerin genç yaşımızda tüm geleceğimizi etkileme ihtimalini göze alırken tek amacımız, Türk gençliğinin layık olduğu muasır medeniyetler seviyesinde bir geleceğe sahip olması idi. Bu yolda da partimizin mücadele ettiği 2 genel ve 1 yerel seçimde, sayın genel başkanımızın liderliğinde tam bir inançla çalıştık.

"'Özü Başına İYİ Parti' İddiasıyla İlgili Olmayan..."

Ancak, partimizin son kurultayı ertesinde 'özü başına' seçime girme kararı alınmış olsa da gelinen noktada, gösterilen adayların önemli bir bölümünün ne özümüzden ne de sözümüzden olmadığı gerçeği ile karşı karşıya kalmış bulunuyoruz. Özellikle bu kişilerin kendi partilerinden aday gösterilmemeleri neticesinde kişisel hırs ve intikamları için partimizi araç olarak kullandıklarını görüyoruz. Dahası 2018 ve 2023 yıllarındaki genel seçimlerden, gömlek değiştirir gibi parti değiştiren milletvekilleri gerçeğinden ders çıkarılmadığını anlıyoruz. Bu duruma karşı sorumluluğumuz olduğu bilinciyle de bu açıklamayı yapma ihtiyacı duyuyoruz.

Bugün gelinen noktada, Ankara’da 'özü başına İYİ Parti' iddiasıyla ilgisi olmayan bir adayla seçmenlerimizin karşısına çıkıldı. Dahası bu aday, hem partimizin hem de seçmenlerimizin cumhurbaşkanı adaylığına layık gördüğü gibi ahlakına, çalışmasına ve azmine kefil olduğu sayın Mansur Yavaş aleyhinde nezaketsiz ve yakışıksız ifadelerle karalama kampanyası yürütmektedir. Nihayetinde bu kampanya partimizde yeni bir istifa dalgası yaratmıştır.

"Yavaş'ın Hukukuna Tüm Cesaretimizle Sahip Çıkacağız"

Ankara’da 'tarihe 25 yıllık rant belediyeciliği' olarak geçen dönem aleyhine en ufak bir açıklama yapmayan, adeta iktidar kanadı tarafından görevlendirilmişçesine; yapacağı proje ve vaatleri açıklamak yerine yalnızca sayın Mansur Yavaş aleyhinde propaganda yapan partimiz adayının bu tavrı ile rant belediyeciliğini meşrulaştırmaktan öteye gidemediği kanaatindeyiz.

Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır düsturu ile İYİ Parti rozetini iki gün önce takan bir aday tarafından yürütülen bu karalama kampanyasında, Mansur Yavaş’ın hukukuna tüm cesaretimiz ve gençliğimizle sahip çıktığımızı ifade etmek isteriz.

Bu tarihsel sorumluluk bilinciyle Ankara ve ilçelerinde ithal adayları değil; bir başka partiden aday olmak zorunda kalan özümüzden ve sözümüzden adayların desteklenmesi konusunda mutabık kaldığımızı beyan etmek isteriz.”

Açıklamada imzası bulunan isimler şöyle:

 • Av. Orhun Bilenler – Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı,
 • İsa Can Mesut- Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Bölge Koordinatörü,
 • Av. Oğuzhan Boyraz- Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Bölge Koordinatörü,
 • Av. Yasin Uygun – Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Bölge Koordinatörü,
 • Av. Mert Koray Aslanbaş– Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Hukuk ve Kamu İşleri Komisyonu üyesi,
 • Ömer Faruk Alpkılıç- Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Keçiören İlçe Başkanı
 • Yusuf Yılmaz- Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Etimesgut İlçe Başkanı
 • Muhammet Değirmenci- Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Altındağ İlçe Başkanı
 • Mehtap Elzem Aydemir- Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Bala İlçe Başkanı
 • Murat Erçorumlu- Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Yenimahalle İlçe Başkanı
 • Mutlu Ergün- Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Mamak İlçe Başkanı
 • Emre Okyay- Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Nallıhan İlçe Başkanı
 • Ali Oğuzhan Sayıcı- Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Nallıhan İlçe Başkanı
 • Özgür Can- Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Ayaş İlçe Başkanı
 • Rafet Onur Keskin- Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Evren İlçe Başkanı
 • Tahir Özkan- Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Kızılcahamam İlçe Başkanı
 • Abdullah Şahin- Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Kızılcahamam İlçe Başkanı
 • Hakan Solu- Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Güdül İlçe Başkanı
 • Mustafa Hilmi Alpoğlu- Eski İYİ Parti Gençlik Kolları Polatlı İlçe Başkanı
Kaynak: ANKA