İYİ Parti’nin Bakırköy İlçe Örgütü'nde toplu istifalar yaşandı. İlçe Başkanı Çağlar Derin ve 40 kişi, CHP’ye katıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve CHP Bakırköy İlçe Başkanı Gizem Başaran Arslan, yeni üyelerin rozetlerini törenle takdim etti.

'Toplu İstifanın Ayrıntıları'

İYİ Parti Bakırköy İlçe Örgütü'nden istifa edenler arasında İlçe Başkanı Çağlar Derin, İlçe Muhasibi Ömer Acar, Teşkilat Başkanı Bilgehan Selimoğlu, Kadın Politikaları İlçe Başkan Yardımcısı Hediye Soyyiğit ve Gençlik Kolları Başkanı Yiğit Efe Yöndem yer aldı.

2024 Emniyet müdürü ve amirlerinin atamaları yapıldı 2024 Emniyet müdürü ve amirlerinin atamaları yapıldı

'CHP’ye Geçiş Töreni Düzenlendi'

İstifa eden 40 kişi, CHP’ye katılma kararı aldı. Yeni üyeler için CHP Bakırköy İlçe Başkanlığı’nda bir tören düzenlendi. Törende, rozetler CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ve CHP Bakırköy İlçe Başkanı Gizem Başaran Arslan tarafından takıldı.

'Özgür Çelik: Bir Arada Mücadele Edeceğiz'

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, törende yaptığı konuşmada, “2017 referandumundan bu yana bir biçimiyle yan yana durmayı başarabilmiş herkes 2023 seçimlerinden sonuç aldı. Bu yönüyle farklı siyasi partilerde siyaset yapmış olsak da aslında hedefimiz ve mücadelemiz ortaktı. Birlikte 2024’te yerel yönetimlerde başarı elde edip, yeniden bu topraklara umut tohumlarını ekip belki bir erken seçimle, belki 2028’de Türkiye’nin demokrasi mücadelesini yeniden birlikte vermek. Cumhuriyetimizi yeniden demokratik bir cumhuriyet hâline getirmek hepimizin ortak mücadelesiydi. Ayrı ayrı alanlarda olsak da bugün artık bir arada mücadeleye devam edeceğiz. Kıymetli başkanıma ve heyetine teşekkür ediyorum, hoş geldiniz diyorum. Yolunuz açık olsun diyorum,” dedi.

İYİ Partİ'de toplu istifa: 40 kişi CHP'ye katıldı

'Gizem Başaran Arslan: Bu Bir Eve Dönüş Hikâyesi'

CHP Bakırköy İlçe Başkanı Gizem Başaran Arslan, “2023 yılında güzel bir ittifak yaptık, sonucu istediğimiz gibi olmasa da güzel dostluklar kazandık. Bugün geldiğimiz nokta, o gün farklı iki parti çatısı altında ittifakta olmamıza rağmen bugün artık tek çatı altında, ülkenin kurucusu ve kurtarıcısı Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’de siyaset yapacağız. Kıymetli İlçe Başkanım Çağlar Bey olmak üzere dostlarımızın CHP’ye katılıyorlar. Ben bunu bir eve dönüş hikâyesi olarak adlandırıyorum. CHP bizim atalarımızın partisi. Dolayısıyla CHP’ye katılan dostlarımıza hepiniz hoş geldiniz diyorum,” şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi