Barış Ayan sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada; ”Değerli dostlarım, kıymetli hemşehrilerim 2017 senesinden bu yana daha demokratik ve daha müreffeh bir ülkede yaşamak için sizlerle birlikte siyasi bir mücadele verdim. Bir yılı aşkın süredir yapılan yanlış tercihler beni İYİ Parti'den ayrılmaya ve ülkemiz için yeni ve güçlü bir yapı altında çalışmaya itti. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışmış olmanın huzuruyla İYİ Parti’den ayrılıyorum. İYİ Parti’de birlikte çalışma fırsatı yakaladığım tüm vatansever insanlara minnettarım. Her veda zordur. Çünkü zor zamanlarda, doğru amaçlarla, güzel duygularla, cesur insanlarla iyi günler geçirdim. Her şey için minnettarım, tüm İYİ Parti Ailesi’ne teşekkür ediyorum. Kırarak, dökerek değil zarafetle, nezaketle, terbiyeyle veda ederek siyasi mücadelemize yine devam edeceğiz” dedi.

HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM

Ali İhsan Yücesoy ise ”İYİ Parti’nin çok kıymetli üyeleri birlikte yol yürümekten her zaman mutlu olduğum  iyi partili yol arkadaşlarım; 2017’de kuruluşunda üye olduğum ve 2018 Haziran'ında Konyaaltı İlçe Teşkilatı’nda aktif olarak görev aldığım, ülkem ve milletim adına büyük umutlarla ve hayallerle, mevcut iktidarın yanlış eylem ve politikaları sonucu yaşanması zor duruma getirilen ülkemize, bir ışık olabilme adına kurulmuş İYİ parti çatısı altında ve Sayın Meral Akşener önderliğinde başarabileceğimizi umut ederek çıktığımız bu yolda hayal kırıklığına uğradım. İYİ Parti İl Çevre ve Doğa Politikaları Başkanı, İl Yönetim Kurulu Üyesi, Konyaaltı İlçe Yönetim Kurulu Üyesi gibi görevlerde bulunduğum son 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Konyaaltı Belediyesi 9. sıra meclis üyeliği adayı olduğum, 6 yıllık maddi manevi emek verdiğim, İYİ Parti’den istifa ettiğimi bütün kamuoyu ile paylaşmak istiyorum. İYİ Parti’de görev yaptığım süreçte çok güzel insanlar tanıdım, değerli dostlarım oldu. Bu süreçte tanıdığım partimizin çok değerli üyelerine, il ilçe yönetimlerindeki samimi vatansever kardeşlerime ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum” açıklamasını yaptı. 

Bahçeli 28 Şubat Davası’nda tahliye edilen Çetin Doğan’ı eleştirdi Bahçeli 28 Şubat Davası’nda tahliye edilen Çetin Doğan’ı eleştirdi

İYİ Parti’de istifalar sürüyor

İYİ Parti’de istifalar sürüyor

Kaynak: Bülten