Ancak bu duyurunun ardından Honaz ilçesi adayı Enver Kiraz, aynı saatlerde sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile adaylıktan çekildiğini ilan etti.

Ekonomiden yakınan yurttaşa Akşener'den cevap Ekonomiden yakınan yurttaşa Akşener'den cevap

Siyasi partilerdeki hareketlilik, seçimlere sayılı günler kala artarken, İYİ Parti'nin aday belirleme süreci devam ediyordu. Parti, ilçe adaylarını tanıtmak amacıyla düzenlenen toplantıda, Honaz Belediye Başkan Adayı olarak Enver Kiraz'ı açıkladı. Ancak aynı dakikalarda Enver Kiraz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada adaylıktan çekildiğini duyurarak dikkat çekici bir gelişmeye imza attı.

A W125195 01

Sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Kiraz, şu ifadelere yer verdi: "Kıymetli Honaz halkımıza; 31 Mart yerel seçimleri için vatandaşlarımızın gösterdiği ilgi ve teveccüh ile belediye başkanlığına aday olmaya karar vermiştim. Bu kapsamda Honaz'a güzel hizmetler yapabilmek için İYİ Parti'nin teklifini kabul etmiştim. Ancak gelinen bu aşamada parti içi yaşanan sıkıntıların aşılmayacak boyutta olduğunu görüyorum."

Enver Kiraz, ekip arkadaşlarıyla yapılan istişareler sonucu aday olmama kararı aldıklarını ifade ederek, "Aldığımız bu kararın hayırlı olmasını diliyorum. Bizlere gönüllerini açan, destek vereceğini ifade eden herkesin haklarını helal etmesini istiyorum. Honaz'a hizmet etmek için yola çıkan tüm adaylara eşit mesafede olacağımı belirtir, hepsine başarılar dilerim" şeklinde görüşlerini paylaştı.

Bu gelişmeye rağmen parti tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bu durum, siyasi çevrelerde "siyasi partiler adayların hızına yetişemiyor" şeklinde yorumlanarak dikkat çekti.

A W125195 04A W125195 03

Kaynak: İHA