İYİ Parti’nin yeni genel başkan seçimine aday olan Müsavat Dervişoğlu, sosyal medya kullanıcılarının merakla araştırdığı isimler arasında yer alıyor. Peki, Müsavat Dervişoğlu kimdir ve hangi görevlerde bulundu?

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu Kimdir? 

Müsavat Dervişoğlu, 1960 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve ortaokulu Fatsa’da, liseyi ise Samsun’da tamamladı. Eğitim hayatına devam eden Dervişoğlu, Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu.

Kariyeri ve Görevleri

1991 yılından itibaren İzmir’de ticaretle uğraşan Dervişoğlu, birçok firmada üst düzey yöneticilik görevlerinde bulundu. Siyasi hayatına İYİ Parti’de devam eden Dervişoğlu, partinin Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi.

27. Dönemde İzmir Milletvekili olarak seçilen Dervişoğlu, İYİ Parti Grup Başkan Vekili ve TBMM Millî Savunma Komisyonu Üyesi olarak görev yaptı. Halen İYİ Parti Grup Başkan Vekili olan Dervişoğlu, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Gazipaşa’da Alkollü Motosiklet Sürücüsü Kazada Yaralandı Gazipaşa’da Alkollü Motosiklet Sürücüsü Kazada Yaralandı

Bu bilgiler, Müsavat Dervişoğlu’nun hayatı ve kariyeri hakkında genel bir bakış sağlar. Kendisi, İYİ Parti’nin yeni genel başkan seçimine aday olduğunu açıklamıştır.

Kaynak: Haber Merkezi