Türkiye’nin en mutsuz illeri açıklandı! Liste şok etti Türkiye’nin en mutsuz illeri açıklandı! Liste şok etti

Sosyal medyada siyasetle ilgilenen kullanıcılar tarafından merak edilen isimler arasında yer alan Koray Aydın, İYİ Parti’de yapılacak olan genel başkan seçimi için aday oldu. Peki, Koray Aydın kimdir? İYİ Parti Genel Başkan adayı Koray Aydın kaç yaşında, hangi görevlerde bulundu?

Koray Aydın’ın Hayatı

Koray Aydın, 5 Aralık 1955 tarihinde Trabzon’un Yomra ilçesinin Özdil köyünde doğdu. Babası Halil İbrahim Aydın’ın memuriyeti sebebiyle Anadolu’nun çeşitli yerlerinde ilk ve orta öğrenimini tamamladı. 1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Makina-Elektrik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Koray Aydın’ın Siyasi Kariyeri

Erken yaşta siyasete katılan Aydın, 1999-2001 yılları arasında bayındırlık ve iskan bakanı olarak görev yapmıştır. Bir süre Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreterliği görevini üstlenmiştir. Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinden sonra TBMM başkanvekili olarak seçilmiştir.

Koray Aydın’ın Milletvekilliği Dönemi

Koray Aydın, 1991-1995 yılları arasında Trabzon milletvekili, 1999-2002 yılları arasında Ankara milletvekili, 2007-2015 arasında tekrar Trabzon milletvekili olarak meclise girmiştir. Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde meclisteki sandalyesini kaybetmiştir.

Koray Aydın’ın Genel Başkanlık Yarışı ve İYİ Partiye Katılımı

2012 yılında gerçekleştirilen Milliyetçi Hareket Partisi 10. Büyük Olağan Kongresi’nde Devlet Bahçeli ile genel başkanlık için yarıştıysa da kaybetti. 2015 yılında MHP Üst Kurul Delegeleri tarafından talep edilen Olağanüstü Kurultay sürecinde yeniden Genel Başkanlığa adaylığını açıkladı. 25 Ekim 2017 tarihinde kurulan İYİ Partiye katıldı ve partinin kurucular kurulunda yer aldı.

Kaynak: Haber Merkezi