KKK darbe girişimi davasında 113 sanığa ceza onandı KKK darbe girişimi davasında 113 sanığa ceza onandı

İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı, bayramın dördüncü gününde coşkuyla bayramlaştı. İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan'ın ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya, partiye uzun süredir destek veren birçok üye katıldı.

İl Başkanı’ndan Önemli Açıklamalar

Parti yönetiminin, bazı partililerin seyahatte, bazılarının ise yaylalarda bulunduğunu belirttiği toplantıya, hatırı sayılır sayıda katılımın olması dikkat çekti. İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan, kongre sonrası seçilen yeni Genel Başkan Müsavat Dervişoğlu’na istifasını sunduğunu, fakat kabul edilmediğini, ısrarla görevine devam etmesinin istendiğini anlatarak başladığı konuşmasına şu cümlelere devam etti, “6’lı masa sürtüşmeleri ile ve seçimlere kendi gücümüzle müstakil olarak girme kararı süreci sonrası, girdiğimiz yerel seçimlerde partimiz başarılı olamadı. Bazı partililerimiz istifa etti, bazılarımız başka partilere geçmeyi tercih etti. Son günlerde konu olan vekilimizin, adeta partimizin aleyhinde davranışlarına sabır etmemize rağmen, parti değiştirmesi bizi üzmüştür” dedi. AKP’den İYİ Parti’ye geçen Urfa Milletvekili Fakıbaba’yı anarak, “Vekillikten istifa ederek partimize geldi, aynı etik davranışı bizden ayrılan vekilden de beklerdik. Yani İYİ Parti’nin seçmenlerinin oylarını iade etmeden başka partiye gitmesini tarih unutmayacaktır” dedi.

C2A8Ddff 5Bdc 4528 894E 73B4C9A4E8Ae

İYİ Parti'den istifa eden milletvekili Aykut Kaya CHP'ye katıldı İYİ Parti'den istifa eden milletvekili Aykut Kaya CHP'ye katıldı

Oylarda Artış İddiası

Partinin oylarında bir artış olduğunu belirten Başkan Karacan, “Genel merkezdeki toplantılarda edindiğim intibaya göre partimiz teşkilatları iyileşme içindedir” dedi. Ülke konularına da değinen Vahdet başkan, ekonomik sıkıntıların yanı sıra düzensiz ve kontrolsüz göçlerin sıkıntısının çekildiğini söyleyerek, “önümüzdeki süreç için iyi bir tablo gözükmüyor, bize düşen birlik beraberlik içinde ülkemizi daha iyi hale getirmek için çalışmaktır” dedi. İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan’ın konuşması sonrası, milletvekili adaylarından İlhami Okudan, Ali Adnan Kaya, Aksu Belediye Başkan Adayı Deniz Karataş ve Kepez Belediye Başkan Adayı İrfan Yılmaz, moral arttırıcı konuşma yaptılar. Emekli Emniyet Müdürü Ali Yılmaz ve Konyaaltı, Aksu, Manavgat ilçe başkanlarının da katıldığı bayramlaşma uzunca süre fikirleşmelere vesile oldu. Sonrasında partilerini tekrar eski günlere döndürmek için çalışma sözleri verildi. Toplu resim çekimi sonrası bayramlaşma buluşması sonlandı.

Aykut Kaya Bugün Rozetini Takıyor! Aykut Kaya Bugün Rozetini Takıyor!

Kaynak: Cengiz Savaşeri