İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım, Akyurt, Çubuk, Haymana ve Beypazarı ilçe başkanlarının görevden alındığını duyurdu.

İYİ Parti Ankara İl Başkanı ve 21. dönem Milletvekili Yener Yıldırım, X hesabından yaptığı paylaşımda, Akyurt, Çubuk, Haymana ve Beypazarı İlçe başkanlarının görevden alındığını açıkladı.

Yener Yıldırım'ın Paylaşımı


Ankara Milletvekili Yüksel Arslan da İYİ Parti'den istifa etti

İYİ Parti'nin Ankara Milletvekili Yüksel Arslan, partisinden istifa ettiğini duyurdu. Arslan, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a yönelik tutumunu siyasi, ahlaki ve nezaketle bağdaşmayan bir durum olarak değerlendirdi. Ayrıca, seçimlerde iktidar medyasının kara propagandasının adaylarını olumsuz etkilediğini belirtti. Arslan, istifasının temel nedenlerinden birinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ı destekleme kararı olduğunu ifade etti. Vefakârlık yanında insani, vicdani ve ahlaki bir sorumluluk olarak gördüğü destekle ilgili açıklamasında, Yavaş'ın belediyecilik anlayışını övdü. Ayrıca, Ankara'nın son beş yılda yaşadığı olumlu değişikliklere vurgu yaparak, Yavaş'ın kurumsallaşmasını destekleme çağrısı yaptı.

Kaynak: İHA