İYİ Parti'nin 5. Olağanüstü Kurultayı, Ankara'daki ATO Congresium'da devam ediyor. Kurultayda genel başkanlık için aday olan Kurucular Kurulu Üyesi Günay Kodaz, önemli açıklamalarda bulundu. Partinin kuruluş felsefesine vurgu yapan Kodaz, "Partimizi masa başında kurmadık" dedi ve ekledi:

"Adaletten Şaşmayacağız, Sesleri Susturmayacağız"

Kodaz, konuşmasında partinin temel ilkelerine vurgu yaparak, adalet ve eşitlik vurgusu yaptı. "Tüm kurucu kadrolarımızı sayacağız, seveceğiz. Hiçkimsenin adaletsizliğe uğramasına izin vermeyeceğiz" diyen Kodaz, partinin geleceği için demokrasi ve istişareye önem verilmesi gerektiğini belirtti.

"Politikalarımızı İktidara Taşıyacak Güce İhtiyacımız Var"

Kurultayda partinin geleceği ve politikaları üzerine de konuşan Kodaz, geçmiş seçim sonuçlarına dikkat çekti. "31 Mart seçimlerinde aldığımız sonuçlar ne sizleri ne bizleri memnun etmemiştir" diyen Kodaz, doğru politikaların oluşturulmaması halinde parti hedeflerine ulaşmanın güçleşeceğini ifade etti. Kodaz, "Yorgun yöneticileri ısrarla partinin başında tutacak mıyız, kimsesizlerin sesi olmaktan vaz geçecek miyiz, asla bunu yapmayacağız" dedi.

CHP Lideri Özgür Özel'den Yeni Müfredata Sert Eleştiri CHP Lideri Özgür Özel'den Yeni Müfredata Sert Eleştiri

"İlk Seçimde Hedeflerimiz Net: Cumhurbaşkanlığı ve TBMM'de Güçlü Temsil"

Partinin hedefleri hakkında da konuşan Kodaz, "İlk seçimde hem cumhurbaşkanlığını kazanacağız hem de TBMM'nin sandalyelerini siz 'İYİ'lerle dolduracağız" şeklinde açıklamalarda bulundu.

Kurultayda Önemli Eleştiriler

Kurultay sürecinde yapılan eleştirilere de değinen Kodaz, "Partimizde istişare ve parti içi demokrasi eksikliği vardı. Partimizde birçok haklı ses susturulmuştur" dedi ve adaylık sürecinde yaşadığı zorluklara dikkat çekti. "Genel başkan adayı olmak ve bu konuşmayı yapmak yasal hakkım olduğu halde hukuk mücadelesi vermek zorunda bırakıldım. Tek kadın aday olarak, kadın hareketi denilen partide sürekli yok sayıldım" şeklinde konuştu.

Kaynak: ANKA