Çekmeköy Belediyesi, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından AKP'den CHP'ye geçen yeni yönetimiyle hareketleniyor. Belediye meclis toplantısında, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve Ensar Vakfı ile yapılan protokollerin yanı sıra Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile yapılan anlaşmanın iptal edilmesi kararlaştırıldı.

İstanbul'da yeni yönetim: Çekmeköy Belediyesi protokollerini iptal etti

Protokoller Feshedildi: Yeni Dönem Başlıyor

Mayıs ayı meclis toplantısında Meclis Başkanvekili Bora Kılıç başkanlığında gerçekleşen toplantıda, daha önce imzalanan protokoller masaya yatırıldı. TÜGVA ve Ensar Vakfı ile yapılan anlaşmaların yanı sıra Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile yapılan protokolün de feshedilmesi karara bağlandı.

TÜİK'in Mutluluk Oranı Sokakla Uyuşmadı! Gençler Mutlu Değil TÜİK'in Mutluluk Oranı Sokakla Uyuşmadı! Gençler Mutlu Değil

İstanbul'da yeni yönetim: Çekmeköy Belediyesi protokollerini iptal etti

Belediye Başkanı Yetkilendirildi

5393 sayılı Belediye Kanunu kapsamında, Belediye Başkanı tarafından yapılan protokollerin iptal yetkisi Belediye Başkanı Orhan Çerkez'e devredildi. Kültür, sanat, turizm, gençlik ve spor gibi alanlarda yapılan çalışmaların kamuya olan faydalarının değerlendirilmesi ve gerekli adımların atılması için Çerkez'e yetki verildi.

Yeni Müdürlükler Kuruluyor

Toplantıda ayrıca, ilçede sosyal yaşamı kolaylaştırmak ve şehri geleceğe hazırlamak amacıyla 5 yeni müdürlük kurulması kararı alındı. Afet İşleri Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Veterinerlik İşleri Müdürlüğü'nün yakın zamanda hizmete başlayacağı belirtildi.

Kaynak: ANKA