Okmeydanı'nda, Piyalepaşa Mahallesi'nde bulunan bir giyim işyerine silahlı saldırı düzenlendi. Olay, geçtiğimiz 3 Mart Pazar günü saat 01.00 sıralarında meydana geldi. İşyeri sahibi Yalçın T.'ye ait dükkana gelen saldırgan, silahla ateş açtı. Saldırı anı güvenlik kameralarına yansırken, saldırgan kaçmayı başardı.

Gazipaşa’da Geri Dönüşüm Konteynerinde Yangın Gazipaşa’da Geri Dönüşüm Konteynerinde Yangın

Beyoğlu Asayiş Büro Amirliği ekipleri, olayı aydınlatmak için titiz bir çalışma yürüttü. İşyeri sahibinin ifadesini aldıktan sonra çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen polis, saldırıdan önceki hareketleri belirleyerek şüphelilerin taksiyle kaçtığını tespit etti. Saldırganın, polis uygulamasında yakalandığı ve üzerinden silahın çıktığı görüntüler incelendikten sonra ortaya çıktı.

Tetikçi Tutup Işyerine Ateş Açtırdı2

Azmettiriciler de Yakalandı

Polisin titiz çalışması sonucunda saldırganın kimliği tespit edildi ve Beşiktaş'ta bir mekanda buluştuğu kişilerin de peşine düşüldü. Azmettiricilerin de tespit edilmesiyle birlikte Kağıthane'deki adreslerine operasyon düzenlendi ve 5 şüpheli yakalandı.

Tetikçi Tutup Işyerine Ateş Açtırdı3

Hukuki Süreç Başladı

Gözaltına alınan şahıslar adliyeye sevk edildi. Tetikçi ve azmettiricilerden bazıları tutuklanırken, diğerleri savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Şahıslardan birinin, işyeri sahibinin oğluyla arasında husumet bulunduğu için saldırıyı gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

Tetikçi Tutup Işyerine Ateş Açtırdı6

Tetikçi Tutup Işyerine Ateş Açtırdı5

Tetikçi Tutup Işyerine Ateş Açtırdı7

Kaynak: İHA