İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda çıkan çatışma hakkında bilgi verdi.

Karaman'da Trafik Polisinin Kahramanca Müdahalesine Başarı Ödülü Karaman'da Trafik Polisinin Kahramanca Müdahalesine Başarı Ödülü

Bağcılar ve Esenyurt ilçelerinde uyuşt*rucu ticareti yaptığı değerlendirilen şahıslara yönelik düzenlenen 'NARKOÇELİK-8' operasyonunda polis ekiplerine ateş açıldığını belirten Bakan Yerlikaya, çatışma sonucu kahraman polislerin 1'i yaralı olmak üzere 5 şüpheliyi yakaladığını açıkladı.

Ali Yerlk

Yakalanan Şüphelilerin Profili

Yakalanan şüpheliler hakkında bilgi veren Yerlikaya, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  • E.E.: Çok sayıda uyuşt*rucu madde ticareti ve kullanımı, kasten adam yaralama, hırsızlık ve 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarından sabıka kaydı bulunan E.E., ayrıca uyuşturucu ticareti yapma ve sağlama, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme, hırsızlık, kamu kurum ve kuruluşlarındaki eşya hakkında hırsızlık suçlarından arama kaydına sahiptir.
  • F.A.: Görevi yaptırmamak için direnme, uyuşt*rucu kullanma, iş yerinden ve kurumdan hırsızlık suçlarından suç kaydı bulunmaktadır.
  • Y.D.: Uyuşt*rucu imalatı ve görevi yaptırmamak için direnme suçlarından sabıka kaydına sahiptir.
  • V.K.: Uyuşt*rucu imalatı, kasten yaralama, hırsızlık, yağma, meskun mahalde ateş etme, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, tehdit gibi suçlardan aranmaktadır.
  • Ç.K.: Kasten öldürme, uyuşt*rucu madde imalatı, kasten yaralama gibi suçlardan aranmaktadır.

Ele Geçirilen Deliller ve Malzemeler

Operasyonlar sonucunda ele geçirilen suç aletleri hakkında bilgi veren Bakan Yerlikaya, "3 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet otomatik tabanca, 1 adet uzun namlulu otomatik silah, 1 adet otomatik av tüfeği, 5 adet hassas terazi, 11 adet telefon, muhtelif miktarda uyuşt*rucu madde ve çok miktarda döviz ve Türk lirasına el konuldu" açıklamasında bulundu.

Kaynak: İHA