İstanbul'un Şişli ilçesindeki Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda, ELEV Vakfı Okulları'nın mezuniyet töreni sırasında dev led ekran sahnede bulunanların üzerine düştü. Kazada 6 kişi yaralandı, okul sahibi gözaltına alındı.

Kaza, saat 22.15 sıralarında mezuniyet töreni sonunda meydana geldi. Sahnedeki fotoğraf çekimi sırasında öğrenciler, öğretmenler ve velilerin üzerine devrilen led ekran, büyük bir panik yarattı. Yaralılar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Kazanın ardından ELEV Vakfı Okulları'nın sahibi Erkan Şahin gözaltına alınırken, bir okul müdürü ve öğretmen de ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.

Manavgat’ta Şok Edici Olay: Sevgilisini B*çaklayan Adam Tutuklandı Manavgat’ta Şok Edici Olay: Sevgilisini B*çaklayan Adam Tutuklandı

Görgü tanıkları ifade verdi

AA'ya konuşan ve olay anında salonda bulunan velilerden Oya Kayaalp, öğrencilerin öğretmenleriyle fotoğraf çektirirken sahnede olduğunu belirtti. Kayaalp, "Sahnenin eğildiğini gördüm, çocuklar ve veliler geri çekildiler. Bir veli ekranın altında kaldı, bacağından yaralandı. Çocuğu yerdeydi, aldım ve onu uzaklaştırdım. Öğrenciler böyle bir olay yaşadı, çok üzücüydü" dedi. Ayrıca, bir öğrencinin ifadesine göre, çocuklar hâlâ sahnedeyken arka taraftaki ekranları sökmeye başladıklarını söyledi.

Kaynak: AA