İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul'da gerçekleştirilen 'Mahzen-23' Operasyonu kapsamında, uluslararası düzeyde aranan Talgat Baisaov ve Maxat Rakhishov'un yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, resmi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirilen operasyon sonucu Interpol kırmızı bülteniyle aranan iki şüphelinin yakalandığını belirtti. 'Mahzen-23' Operasyonu, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü tarafından titizlikle yürütüldü. Operasyon kapsamında, uluslararası düzeyde aranan suçluların İstanbul'da bulunduğu tespit edilerek, hızlı bir şekilde harekete geçildi.

Eylem Tok ve oğlu yurt dışına kaçmıştı! Olayla ilgili flaş gelişme! Serbest bırakıldı Eylem Tok ve oğlu yurt dışına kaçmıştı! Olayla ilgili flaş gelişme! Serbest bırakıldı

Tutuklanan Şüpheliler

Talgat Baisaov ve Maxat Rakhishov'un, İnterpol kırmızı bülteniyle arandığı ve farklı suçlamalarla haklarında dava açıldığı belirtildi. Operasyonun başarılı bir şekilde sonuçlanmasıyla, bu iki şüphelinin adalet önüne çıkarılacağı vurgulandı.

Kaynak: İHA