Gök gürültülü yağış İstanbul ve çevresinde akşam saatlerinde şiddetlendi. Yağış, önce Trakya bölgesinde etkili oldu, akşam saatlerinde ise Avrupa yakasında kendini gösterdi. Kocaeli'de ise rüzgarla birlikte gelen yağış nedeniyle, sahil kesimlerinde su baskınları yaşandı.

Otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti! O anlar Saniye Saniye Kaydedildi Otomobilin çarptığı yaya hayatını kaybetti! O anlar Saniye Saniye Kaydedildi

Meteoroloji Uyarı Yapmıştı:

Meteoroloji, Trakya, Doğu Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde 9 il için yağış uyarısı yapmıştı. Bu uyarılar doğrultusunda yağışın etkisi artarak devam etti. Tekirdağ ve Kırklareli'nde başlayan yağış, akşam saatlerinde İstanbul'un Avrupa yakasındaki ilçelerde gök gürültüsüyle birlikte kendini gösterdi.

D9C6Aa91 7773 45Ee B363 782319E429F5 W

Trafikte Yoğunluk:

İstanbul'da akşam saatlerinde görülen yağış nedeniyle trafikte büyük bir yoğunluk yaşandı. Kentteki trafik durumu, akşam saatlerinde yüzde 81'lere ulaştı. Özellikle Marmara'nın doğusunda bulunan Kocaeli'de, rüzgarla birlikte şiddetli yağışlar görüldü. Bu durum, İzmit sahilinde taşkınlara ve su baskınlarına neden oldu.

Kaynak: ANKA