İstanbul Sabiha Gökçen (ISG) Uluslararası Havalimanı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için özel bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Adalar Çocuk ve Gençlik Orkestrası, terminalde verdiği mini konserle havalimanında bayram coşkusu yaşattı.

Adalar Çocuk ve Gençlik Orkestrası'nın 45 öğrencisinin katıldığı konsere, yolcular Türk bayraklarıyla eşlik etti. Konseri izlemek için terminalde toplanan kalabalık, çocukların keman, viyola, çello ve kontrbas gibi enstrümanlarla sergilediği muhteşem performansı coşkuyla alkışladı.

Muğla Mutfağının Lezzetleri Antik Çağdan Günümüze Taşınıyor Muğla Mutfağının Lezzetleri Antik Çağdan Günümüze Taşınıyor

Atatürk'ün manevi kızı Sabiha Gökçen'in adını taşıyan havalimanında, 23 Nisan sürprizi yerli ve yabancı misafirleri memnun etti. Dünya genelinde çocuklara adanmış tek bayram olan 23 Nisan, havalimanında çocuklar, veliler, çalışanlar ve yolcuların katılımıyla coşkuyla kutlandı. Misafirler, Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği bu özel günü minik müzisyenlerle birlikte geçirme fırsatı buldu.

Adalar'dan Gelen Minik Müzisyenler

Adalar Çocuk ve Gençlik Orkestrası, İstanbul'daki kutlamalara katılmak için büyük bir heyecanla Sabiha Gökçen Havalimanı'na geldi. 2016 yılında kurulan ve toplamda altmış öğrenciden oluşan orkestra, çocukların sanatsal gelişimini desteklemek için çeşitli müzik aletleriyle eğitim veriyor. Terminaldeki konser, 23 Nisan'ın anlamını ve önemini bir kez daha vurguladı.

Kaynak: İHA