İstanbul Havalimanı'nda Dubai'den gelen İsrail vatandaşı iki kişi, bebek arabasına gizledikleri 73 kilo altın ile Türkiye'ye girmeye çalışırken polis tarafından yakalandı. Polis, şüpheli bir yolcunun bebeğini sevme bahanesiyle bebek arabasını kontrol ettiğinde, altınlar ortaya çıktı. Olay, güvenlik kameralarına yansıdı.

Ankara'da Korkunç Olay: Sevgilisini Öldürüp İntihar Etti Ankara'da Korkunç Olay: Sevgilisini Öldürüp İntihar Etti

Polis Takibe Aldı

İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği ekipleri, 21 Nisan'da Dubai'den gelen M.Q. ve A.K.'yı yakın takibe aldı. Güvenlik kameraları, İsrail vatandaşlarının uçaktan inişini ve gümrükten çıkışını dakika dakika kaydetti. Polis ekipleri, Dış Hatlar Genel Yolcu kapısından çıkan İsrail vatandaşlarını durdurarak üst aramaları için x-ray alanına yönlendirdi.

Bebek Arabası Kontrolünde Altınlar Ortaya Çıktı

X-ray taraması sırasında şüpheli bir şekilde sinyal alınca, polis ekipleri bebek arabasını kontrol etti. Polis, bebek arabasında bulunan çocuğu sevme bahanesiyle arabayı inceledi ve altına gizlenmiş bir çanta fark etti. Çantalar açıldığında ise Türkiye'ye kaçak yolla sokulmaya çalışılan 73 adet 1 kiloluk külçe altın bulundu. Altınlara el konulurken, M.Q. ve A.K. gözaltına alındı. A.K., adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, M.Q. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA