İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları devam ediyor. Filistin Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, son 24 saat içinde İsrail, Gazze Şeridi'ne 8 saldırı düzenledi. Bu saldırılarda 82 Filistinli hayatını kaybetti, 98 kişi ise yaralandı. Saldırıların başladığı 7 Ekim'den bu yana toplam can kaybı 32 bin 705'e, yaralı sayısı ise 75 bin 109'a yükseldi.

Antalya’daki Teleferik Kazası: Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı! Antalya’daki Teleferik Kazası: Mahsur Kalan Vatandaşlar Kurtarıldı!

İsrail'in Saldırıları Devam Ediyor

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarını 176 gündür sürdürüyor. Her gün yeni saldırılar gerçekleşiyor ve bu durum bölgedeki insanların yaşamını ciddi şekilde tehdit ediyor. Son saldırılarla birlikte ölenlerin sayısı artarken, yaralıların da sayısı giderek artıyor.

Filistin Sağlık Bakanlığı Açıklama Yaptı

Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in son 24 saat içinde gerçekleştirdiği saldırılarla ilgili açıklama yaptı. Bakanlık yetkilileri, saldırılarda hayatını kaybedenlerin yanı sıra birçok kişinin de yaralandığını belirtti. Sivil halkın da zarar gördüğü bu saldırılar, bölgedeki insani krizi derinleştiriyor.

Gazze Şeridi'nde Endişe Verici Durum

Gazze Şeridi'nde yaşanan saldırılar, uluslararası toplumun da dikkatini çekiyor. Birçok ülke ve kuruluş, İsrail'in saldırılarını kınarken, bölgedeki gerginliğin artmasından endişe ediyor.

Kaynak: İHA