İsrail Savaş Kabinesi üyelerinden eski Savunma Bakanı Benny Gantz ve eski Genelkurmay Başkanı Gadi Eisenkot, Gazze'deki savaş yönetimi üzerine Başbakan Binyamin Netanyahu hükümetinden istifa etti. Bu ani ayrılıklar, ülkede siyasi bir çalkantı yarattı ve zaferin yolu üzerinde engeller mi var sorusunu gündeme getirdi.

Benny Gantz, savaş kabinesinden ayrıldığını duyurdu ve Başbakan Netanyahu'nun savaş stratejisinin yeterince ilerlemesini engellediğini belirtti. Gantz, Savunma Bakanı Yoav Gallant'ı cesaretli olmaya ve doğru adımları atmaya çağırdı.

Eski Genelkurmay Başkanı Eisenkot da Gantz'ın ardından istifa etti. Eisenkot, Netanyahu hükümetinin savaşın hedeflerine ulaşmak için gerekli kararları almadığını belirtti ve bu durumun ülkenin stratejik durumunu tehdit ettiğini vurguladı.

Hindistan'da Sahte Alkolden Zehirlenenlerin Sayısı 54'e Yükseldi Hindistan'da Sahte Alkolden Zehirlenenlerin Sayısı 54'e Yükseldi

Netanyahu'nun Tepkisi

Başbakan Netanyahu, Gantz'ı eleştirerek istifasını "doğru zamanda almadığı" şeklinde yorumladı. Netanyahu, İsrail'in birçok cephede varoluşsal bir savaş verdiğini ve birlik olmanın önemine vurgu yaptı.

Kaynak: Haber Merkezi