İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne yönelik saldırıları devam ederken, Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 48 saat içinde gerçekleşen saldırılarda 390 kişinin hayatını kaybettiği, 734 kişinin de yaralandığı bildirildi. 7 Ekim'den bu yana devam eden saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısı 20 bin 57'ye, yaralananların sayısı ise 53 bin 320'ye yükseldi.

İsrail Katliamı Sürdürüyor! Gazze'de Can Kaybı 20 Bin 57'Ye Yükseldi

İsrail'in Hedef Aldığı Şehirlerde Son Durum

Filistinli yerel kaynaklara göre, İsrail ordusu Han Yunus, Refah, Cibaliye ve Nuseyrat Mülteci Kampı'nı hedef aldı. Sabah saatlerinde gerçekleşen saldırılarda Han Yunus şehrindeki bir evde 6 sivil yaşamını yitirirken, Cibaliye Mülteci Kampı'nda gerçekleşen saldırıda ise 9 kişi hayatını kaybetti. Ayrıca, güneydeki Refah şehrindeki hava saldırısında 8 sivil yaşamını yitirdi. Nuseyrat Mülteci Kampı'nda ise evlere düzenlenen hava saldırısında ölü ve yaralılar olduğu ifade edildi.

İsrail Katliamı Sürdürüyor! Gazze'de Can Kaybı 20 Bin 57'Ye Yükseldi

Gazze'ye Ölüm Yağdıran İsrail Tahliye Emirlerine devam Ediyor

İsrail Savunma Kuvvetleri tarafından yapılan açıklamada ise, Gazze Şeridi'nin merkezindeki Bureij Mülteci Kampı'ndaki Filistinlilere bölgeyi boşaltmaları ve Deir el-Balah'taki barınma merkezlerine gitmeleri yönünde uyarıda bulunuldu.

Kaynak: İHA