İsrail basınına göre, bu hafta gerçekleştirilen kabine toplantısında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun savaş sonrası stratejisi ele alındı.

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi'nin toplantıda, Başbakan Netanyahu'yu Gazze'nin geleceği konusunda net bir stratejisinin olmaması nedeniyle eleştirdiği belirtiliyor. Halevi, Cibaliye'ye yapılan saldırıları hatırlatarak, "Gazze Şeridi'nde Hamas dışında bir yönetim oluşturulmazsa, diğer bölgelerde yeniden saldırı yapmak zorunda kalacağız" dedi.

İddia: Antalya'da Polis Britanyalı Turist Çifti Dövdü Cinsel Saldırıda Bulundu İddia: Antalya'da Polis Britanyalı Turist Çifti Dövdü Cinsel Saldırıda Bulundu

İsrailli Yetkililer Uyarıyor

İsmi açıklanmayan İsrailli askeri yetkililerin de siyasi liderleri uyarmak için strateji geliştirmeleri gerektiği ve karar almaları konusunda uyardıkları belirtiliyor. Ayrıca, kabine üyelerinin de Netanyahu'yu son dönemdeki tutum ve kararları konusunda uyardığı ifade ediliyor.

Netanyahu ve Ronen Bar Arasındaki Tartışma

İsrail medyasında çıkan bir başka haberde ise, Netanyahu'nun İsrail iç istihbarat servisi Shin Bet Başkanı Ronen Bar ile yaşadığı tartışma gündeme geldi. Habere göre, Bar'ın Savunma Bakanı Yoav Gallant ile stratejik planlama konusunda toplantı yapmasına öfkelenen Netanyahu, Shin Bet'in MOSSAD ya da Gallant'a değil kendisine bağlı olduğunu ve kendisine danışılması talimatı verdiği kaydedildi.

Kaynak: İHA