Manuel vitesli araçların pazar payı rekor düşüşte Manuel vitesli araçların pazar payı rekor düşüşte

Kurban Bayramı'nın Arefe gününde, Isparta'nın Davraz Mahallesi'nde bulunan hayvan pazarı büyük bir yoğunlukla karşılaştı. Vatandaşlar, kurbanlık almak için pazara akın ederken, satıcılarla sıkı pazarlıklar yaptıktan sonra aldıkları hayvanları araçlarına yükleyerek götürdüler. Bu yıl büyükbaş hayvanlar 50 ile 200 bin TL arasında alıcı buldu.

A W228893 01 Result

En büyük kurbanlık 200 bin TL'ye alıcı buldu

Isparta'nın en büyük kurbanlık unvanına sahip olan ve 1 ton ağırlığında olan 'Paşa' isimli dana, 200 bin TL karşılığında satıldı. Hayvanın sahibi Müslüm Ulusoy, "Isparta hayvan pazarının en büyük danası. Normalde 230-240 bin TL'ye satmamız gerekiyordu ama 200 bin TL'ye verdik, buna da şükür. Pazarın satış durumu geçen yıla göre biraz düşük" dedi.

Satıcılar bu yıl alıcı bulamamaktan şikayetçi

Hayvan pazarına ineğini satmak için gelen Hasan Kaçal ise, kurban pazarlarındaki yoğunluğa rağmen alıcı olmadığını belirtti. "1 tane kurbanım vardı satmak için getirdim ama şu ana kadar alan olmadı. Piyasada şu an satıcı çok fakat alıcı yok. Geçen yıl satışlar çok iyiydi" diye konuştu.

A W228893 03 Result

Geçen yıla göre satışlar düştü mü?

Vatandaşlar, kurbanlık almak için pazara akın ederken, satıcılar bu yıl alıcı bulamamaktan şikayetçi. Pazarın genel durumu, geçen yıla göre daha düşük seviyede seyrediyor. Kurbanlık fiyatlarının geniş bir aralıkta olması, vatandaşların bütçelerine uygun hayvan bulmalarını sağlıyor fakat genel anlamda satışlar düşük seyrediyor.

Isparta'da ticari araç ile minibüs çarpıtı: 2'si çocuk 4 yaralı Isparta'da ticari araç ile minibüs çarpıtı: 2'si çocuk 4 yaralı

Kaynak: İHA