Isparta'da yaklaşan asker sevkiyatı ve Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte, esnaf ve otobüs firmaları, yeni otogarın 15 Nisan'da açılmasını talep etti. Bu talepler, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen tarafından olumlu karşılandı.

Başkan Başdeğirmen, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 'Belediye olarak istenirse bugün açarız, hiçbir eksiğimiz yok. Önemli olan sizlerin talebi. Mevcut otogarda iş yapan esnaflarımızdan hiçbiri mağdur edilmedi. Yapıyı yapmak kolay, esnafımızı buraya taşırken onu mağdur etmemek çok daha önemliydi. Allah’ın izniyle ticaretinizde bir saat aksama olmayacak' dedi.

Hatay'da aracında uyuştur*cu bulan kişi kendini ihbar etti Hatay'da aracında uyuştur*cu bulan kişi kendini ihbar etti

Isparta'da Yeni Otogar 15 Nisan'da Hizmete Açılacak (3) Result

İnşaatın Tamamlanması ve Hazırlıklar

Başkan Başdeğirmen, bir önceki dönemden yarım kalan otogarı tamamlayarak şehrin hizmetine sunduklarını ifade etti. Yeni otogar alanında otobüs yazıhanelerinin ve gül ürünleriyle diğer işletmecilerin hazırlıklarını incelediklerini belirtti.

Esnafın Görüşleri Değerlendirildi

Başkan Başdeğirmen, esnafın talepleri doğrultusunda otogar alanını düzenlediklerini ve hiçbir şeyi kafalarına göre yapmadıklarını vurguladı. 'Önceki projeyi sizlerin görüşleriyle değiştirdik ve ortaya güzel bir sonuç çıktı' diyerek esnafın katkılarını önemsediklerini dile getirdi.

Isparta'da Yeni Otogar 15 Nisan'da Hizmete Açılacak (2) Result

Servis ve Ring Hizmeti

Yeni otogar ile şehir merkezi arasında yolcular için servis çalışması yapılacağını belirten Başdeğirmen, otogar ile şehir arasında ring servisi düzenleneceğini aktardı.

Açılışa Hazır Halde

Başdeğirmen, yeni otogarın açılışa hazır olduğunu ve esnaf ile otobüs işletmecilerinin onayıyla birlikte hizmete gireceğini belirtti. 'Sizler yetiştiremediyseniz bir hafta daha bekleyelim. Belediye olarak herhangi bir sorun yok, istenirse bugün açarız' dedi.

Esnaf ve Firma Yetkililerinden Destek

Firma yetkilileri de yeni otogarın uygun görülmesi halinde Ramazan Bayramı sonrasında açılması yönünde görüşlerini belirttiler. Başdeğirmen, 'Bizim zorlayıcı bir durumumuz yok. O zaman Ramazan Bayramının bitişi ve ilk mesai 15 Nisan’da başlıyor. 15 Nisan’da burası faaliyete geçmiş oluyor' şeklinde konuştu.

Yeni otogar alanında iş yapacak esnaf, yapılan çalışmalardan ve kendilerinin mağdur edilmeden yeni işyerlerinde hizmete başlayacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. 'Başkanımız bizleri mağdur etmedi. Güzel bir yer yaptı bizlere. Bayramın ertesinde buraya gelerek işletmemizi hizmete sunmuş olacağız. Başkanımıza teşekkür ederiz' görüşlerinde bulundular.

Isparta'da Lüks Araç Aydınlatma Direğine Çarptı Isparta'da Lüks Araç Aydınlatma Direğine Çarptı

Kaynak: İHA