Isparta'nın Yedişehitler Mahallesi'nde yalnız yaşayan 62 yaşındaki Aynur Köse, kiracılarının evi terk etmesinin ardından dairesinin adeta bir çöp eve dönüştüğünü gördü. Mahkeme kararıyla kiracılarını evden çıkaran Köse, evin temizlenmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

A W215890 07 Result

'Ödeme Yapmayan Kiracılar Mahkeme Kararıyla Çıkarıldı'

Aynur Köse, 3 katlı apartmanın birinci katında oturan kiracısını ödeme yapmadığı gerekçesiyle mahkemeye başvurdu ve kiracısını evden çıkarttı. Ancak evin boşaltılmasının ardından, dairesinin kiracılar tarafından çöp eve çevrildiğini fark eden Köse, gözyaşlarına hakim olamadı ve yetkililerden yardım istedi.

A W215890 06 Result

'Pis Şekilde Kullanılan Ev Çöp Eve Dönüştü'

Köse, kiracılarının evini pis bir şekilde kullandığını bildiğini ancak çöp eve dönüştüğünü fark etmediğini belirtti. 2 yıl boyunca kiracısından sadece 4 kez kira ödemesi aldığını söyleyen Köse, 'Pis kullandıklarını görünce evimden çıkın demeye başladım. 2 yıl boyunca oturdular, sadece 4 ay kira verdiler. Ben evimden çıkın dedim diye polis çağırıyorlardı. Evden çıkmaları için mahkemeye verdim, 4 ay kadar süreci bekledik. 3 gün önce evi boşalttılar. Evi gelip temizleyip öyle teslim edeceklerini söylediler ama gelmediler. Çok üzgünüm, evimi bu halde görünce çok ağladım. Ben astım hastasıyım, yalnız yaşıyorum. Burayı ben temizleyemem, yetkililerden yardım istiyorum. İnsan olan yaşadığı evi bu hale getirmez, evinin içine çöp atmaz. 2 yıl boyunca her gün ağlattılar beni. Yediği yemekleri camlardan atıyorlardı. Ablacığım atma diyordum. Benim inadıma atıyordu. Kurtulduğum için mutluyum. Temizlik için belediyeden yardım istiyorum' dedi.

Aydın’da iki ayrı noktada yangın çıktı! Aydın’da iki ayrı noktada yangın çıktı!

A W215890 05 Result

Burdur-Isparta yolunda araba yüklü tır zemine saplandı Burdur-Isparta yolunda araba yüklü tır zemine saplandı

Aw215890 03 (1) Result

Kaynak: İHA