İş insanları, seyahat kısıtlamalarının önüne geçmek için vatandaşlık ve oturum programlarına yöneliyor. 2022'de 20 milyar Euro'yu aşan yatırım göçü, bu alandaki ilginin hızla arttığını gösteriyor.

Kripto paralara sıkı denetim yakında başlıyor Kripto paralara sıkı denetim yakında başlıyor

Henley & Partners'ın "Varlıkların Korunması Semineri" İzmir İş Dünyasını Bir Araya Getirdi

Henley & Partners, 45'ten fazla ofisiyle yatırım yoluyla vatandaşlık ve oturum programları danışmanlığı sunan bir firma olarak, İzmir iş dünyasını "Varlıkların Korunması Semineri"nde buluşturdu. İspanya, Portekiz ve Kanada'dan iş ortaklarının da katıldığı etkinlikte, vize serbestisinin ve yatırım göçünün önemi tartışıldı.

Ülkeler Arası Rekabetin Yeni Tanımı ve Sınırların Değişimi

Henley & Partners Türkiye Direktörü Burak Demirel'in açılış konuşmasında, iş dünyasında yaşanan değişimlere vurgu yapıldı. Geleneksel rekabet kavramının dönüştüğü, şirketlerin birlikte büyümeyi hedeflediği ve dünya devlerinin belirli hedefler doğrultusunda iş birliği yaptığı bir dönemde, rekabetin tanımının ve sınırlarının değiştiği ifade edildi.

Vize

Seyahat Kısıtlamalarının İş Dünyası İçin En Büyük Engeli

Demirel, küresel vatandaşlık kavramının önem kazandığı bir dünyada, pasaportların güç alanının kaldıracı oluşturduğunu belirtti. İş dünyası liderlerinin vize serbestisi ve yatırım göçünü ekonomik ilerleme için kritik bir faktör olarak gördüğü vurgulandı. Seyahat kısıtlamalarının iş dünyası için en büyük engel olduğu ifade edildi ve vizesiz seyahat imkanlarının vatandaşlık ve oturum programlarıyla sağlanabileceği belirtildi.

Yatırım Yoluyla Vatandaşlık ve Oturum Programlarından Öne Çıkan Ülkeler

İspanya, Portekiz ve Kanada'nın geniş oturum ve vatandaşlık imkanlarıyla öne çıktığı belirtildi. İspanya'da gayrimenkul alarak Avrupa'da oturum elde etmenin cazip olduğu, Portekiz'de yatırımcıların 5 yıl içinde vatandaşlık alabileceği, Kanada'nın ise Start-up Vizesi Programı ile girişimcilere ve aktif yatırımcılara kalıcı ikamet sağlamayı amaçladığı ifade edildi.

Henley & Partners'ın Global Vizyonu ve Müşteri Hizmetleri

Henley & Partners Özel Müşteriler Grup Başkanı Dominic Volek, yatırım yoluyla oturum ve vatandaşlığın hükümetler ve bireyler açısından pek çok avantaj sunduğunu belirtti. 30 yıldır hizmet veren firma olarak, oturum ve vatandaşlık programlarıyla binlerce birey ve aileye yardımcı olduklarını ifade etti. Volek, müşterilerin bu programları bir çeşit sigorta poliçesi gibi gördüklerini ve Henley & Partners'ın hükümetlere danışmanlık yaptığını ekledi.

İş Dünyasının Gözünden Vize Serbestisi

Seminerde düzenlenen "İhracatçılar ve İş İnsanları için Vizesiz Seyahatin Önemi" başlıklı panelde, iş dünyası temsilcileri vize serbestisi konusunu değerlendirdi. Sibel Zorlu, vize sorunlarının iş dünyasının rekabet gücünü zayıflattığını ifade ederken, Mutlu Can Günel ve Fatih Gider de bu sorunların çözümüne odaklanmanın önemine vurgu yaptılar.

Küresel iş dünyasında vize serbestisi ve yatırım yoluyla vatandaşlık, önemli bir gündem maddesi olarak öne çıkıyor. Henley & Partners'ın sunduğu çözüm önerileri ve danışmanlık hizmetleriyle iş dünyasının, vize sorunlarının üstesinden gelmeye odaklandığı görülüyor.

Kaynak: Haber Merkezi