Tayvan Çevresinde Çin'e Ait 62 Askeri Hava Aracı ve 27 Gemi Görüldü Tayvan Çevresinde Çin'e Ait 62 Askeri Hava Aracı ve 27 Gemi Görüldü

İran Dış İlişkiler Stratejik Konseyi Başkanı Kemal Harrazi, ülkesinin İsrail tarafından nükleer silahla tehdit edilmesi halinde Tahran'ın nükleer silah üretimiyle ilgili stratejisini değiştirmek zorunda kalacağını ifade etti.

AA tarafından aktarılan habere göre, İran lideri Ayetullah Ali Hamaney'e bağlı Dış İlişkiler Stratejik Konseyi'nin Başkanı Harrazi, başkent Tahran'da düzenlenen Arap-İran Diyaloğu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada ülkesinin nükleer silah stratejisine değindi.

Bölgede İsrail'in nükleer silahlarla ilişkilendirilmiş sorunları olduğunu belirten Harrazi, "Bu bağlamda İsrail'in nükleer silahlara sahip olduğunu belirtmek gerekir. Biz hala nükleer silahlardan arındırılmış bir bölgeyi savunuyoruz ve bu fikri desteklemeye devam ediyoruz. Ancak bölgede nükleer silaha sahip olan İsrail silahsızlandırılmadıkça, bölgede huzur ve güven sağlanmayacaktır" şeklinde konuştu.

İsrail'in bölge ülkelerini tehdit ettiğini ve bu nedenle bölgede huzursuzluk yaşandığını öne süren Harrazi, "Herhangi bir ülke İran'ı nükleer silahla tehdit ederse nükleer doktrinimizi yeniden gözden geçirebiliriz" dedi.

Harrazi, "Devrim liderliğinin (Hamaney), nükleer silahların yasak olduğu yönünde fetvası var ancak düşman sizi tehdit ederse doktrininizi değiştirmeniz gerekir" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Haber Merkezi