Benzin ve motorin fiyatları güncel durumu: 26 Şubat 2024 Pazartesi Benzin ve motorin fiyatları güncel durumu: 26 Şubat 2024 Pazartesi

Gündemdeki iddiaların gölgesinde olan ve ABD'de bulunduğu iddia edilen Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşmesine katıldı. Ancak, protokolde dikkat çeken bir detay yaşandı; İran Cumhurbaşkanı Reisi, Erkan'ın elini sıkmadı.

İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi 8. Toplantısı için Ankara'ya gelerek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi. Esenboğa Havalimanı'nda gerçekleşen karşılama töreninde, Reisi'nin, Merkez Bankası Başkanı Erkan'ın elini sıkması gözden kaçarken, bu durumda gündemdeki iddiaların etkisi olup olmadığı merak konusu oldu.

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan bir olayda, bir Merkez Bankası çalışanının, Başkan Erkan'ın babası Erol Erkan tarafından işten çıkarıldığı iddiasıyla CİMER'e başvurduğu ortaya çıkmıştı. Büşra Bozkurt adlı çalışanın dilekçesinde, Erkan'ın babası tarafından işten çıkarıldığı belirtilirken, aynı zamanda Erol Erkan'ın TCMB'de gayri resmi bir şekilde yönetici gibi davrandığı iddia edilmişti. Ancak Erkan, bu iddiaları yalanlamıştı.

Bu gelişmelerin ardından, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan'ın, İran Cumhurbaşkanı Reisi tarafından elinin sıkılmaması, kamuoyunda daha fazla spekülasyona neden oldu. İddiaların yankıları devam ederken, bu buluşma Türkiye-İran ilişkileri bağlamında önemli bir gelişme olarak kayıtlara geçti.

Ekran Resmi 2024 01 24 16.10.38

Kaynak: Haber Merkezi