İngiltere'de Çevreci Grup Londra Stansted Havalimanı'nda Jetlere Turuncu Boya Sürdü İngiltere'de Çevreci Grup Londra Stansted Havalimanı'nda Jetlere Turuncu Boya Sürdü

Irak'ın başkenti Bağdat'ta yer alan İngiliz Cambridge Enstitüsü ve ABD'li şirket Caterpillar'ın şubesi, kimliği belirsiz kişiler tarafından hedef alındı.

Irak'ın başkenti Bağdat'ta bulunan Cadiriye bölgesinde yer alan ABD'li inşaat ve madencilik ekipmanları üreticisi Caterpillar'ın şubesine yerel saatle 01.20'de ses bombası atıldı. Güvenlik Medya Ağı tarafından yapılan açıklamada, saldırının yaklaşık 10 dakika sonra Filistin bölgesinde yer alan Cambridge Enstitüsü'ne de ses bombası ile saldırı düzenlendiği bildirildi.

Jmgö

Barışı tehdit eden herkesi adalete teslim edeceği vurgulandı

Irak hükümetine bağlı Güvenlik Medya Ağı tarafından yapılan yazılı açıklamada, saldırının maddi hasara yol açtığı ifade edildi. Ayrıca, bu eylemlerin Irak'ın itibarını zedelemeyi amaçladığı ve güvenlik güçlerinin toplumsal barışı tehdit eden herkesi adalete teslim edeceği vurgulandı.

Önceden de Saldırı Olmuştu

Bu olay, Irak'ın başkenti Bağdat'ta 26 Mayıs'ta ABD'li fast food zincirlerinin şubelerine düzenlenen bombalı ve silahlı saldırıların ardından gerçekleşti. Saldırılar, maddi hasara neden olurken, Bağdat Operasyon Komutanlığı tarafından yapılan açıklamada, saldırganların yakalandığı duyurulmuştu.

Djk

Kaynak: İHA