Antalya Bilim Merkezi Gökyüzü Gözlem Etkinliği ile Ay’ı Yakından İnceledi Antalya Bilim Merkezi Gökyüzü Gözlem Etkinliği ile Ay’ı Yakından İnceledi

App Store'da normalde yasak olan emülatörler, artık kullanıcılara sunuluyor. Bu, iPhone kullanıcılarının istedikleri zaman iPhone'lara geliştirilen emülatörleri indirebilecekleri anlamına geliyor. Özellikle dikkat çeken bir emülatör, PS1 oyunlarını iPhone'larda oynama imkanı sunuyor.

iPhone'da Playstation 1 oyunları oynama hayali gerçek oldu

Gamma: PS1 Oyunlarını iPhone'da Oynatan Uygulama

Emülatör geliştiricisi ZodTTD tarafından geliştirilen Gamma adlı yeni uygulama, App Store'dan ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor. Hem iPhone'larda hem de iPad'lerde çalışabilen uygulama, Bluetooth kontrolör ve klavyelerin yanı sıra özelleştirilebilir ekran üstü kontrolörleri de destekliyor.

Gizlilik ve Güvenlik Konularında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gamma uygulaması, PS1 oyunlarını çalıştırmak için herhangi bir BIOS dosyası indirmenizi zorunlu tutmuyor. Ancak, gizlilik ve güvenlik açısından hassasiyeti olanlar için, kullanıcıların konum ve diğer verilerini toplayabiliyor. Bu nedenle, uygulamayı kullanırken bu detayları göz önünde bulundurmanız önemli.

Kaynak: Haber Merkezi