Mersin'de geçtiğimiz yıl merkez Yenişehir ilçesi Çiftlikköy Mahallesi'nde yaşanan ve İntörn Doktor Nida Nur Nergiz'in bir bacağının ampute olmasına neden olan olayın davası devam ediyor. Eski erkek arkadaşı Ersin Karakuş'un, Nergiz'i pompalı tüfekle vurarak gerçekleştirdiği saldırıya ilişkin mahkeme süreci sürüyor.

Konya'da Torun Tartıştığı Anneannesini Bıçakladı: Ağır Yaralandı Konya'da Torun Tartıştığı Anneannesini Bıçakladı: Ağır Yaralandı

Duruşmada, tanık olarak dinlenen Nergiz'in kız kardeşi R.A, Karakuş'u tanımadığını ve kardeşiyle arkadaşlık ilişkisi kurduğunu belirtti. R.A, olayın ardından Karakuş'un kendilerine hakaret içeren ses kayıtları gönderdiğini ve kardeşini vurarak rahatladığını söylediğini ifade etti.

Tehdit ve Zorlama İddiaları Ortaya Çıktı

R.A'nın ifadesine göre, Nergiz'in tehdit edilerek ilişkiye zorlandığı iddiaları gündeme geldi. Şahsın MİT mensubu olduğunu iddia ederek kardeşini ilişkiye zorladığı belirtildi. Kardeşi Nergiz'in, olayın gerçekleştiği gece, şiddet uygulandığını ve kendisini korkutulduğunu söylediği aktarıldı.

Sanık İddialara Yanıt Verdi

Karakuş, kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti ve Nergiz ile aralarında dini nikah olduğunu iddia etti. Ancak avukatlar, sanığın çelişkili ifadeleri ve olay günüki Whatsapp yazışmalarıyla suçlamaları desteklediklerini belirttiler.

Duruşma Süreci Devam Ediyor

Mahkeme heyeti, olayın aydınlatılması için tanıkların dinlenmesi ve mütalaanın okunması için duruşmayı erteledi. Bu arada, Mersin Tabip Odası Kadın Hekimlik ve Kadın Sağlığı Komisyonu üyeleri adliye önünde duruşma öncesinde açıklama yaptılar.

Kaynak: İHA