Instagram, platformda kullanıcı deneyimini artırmak için yeni özellikler geliştiriyor. Bu kapsamda, yapay zeka ile oluşturulan sohbet temaları ve Meta'nın Reels tarafını güçlendirmek için geliştirilen Riffs adlı yeni bir Reels akış filtresi dikkat çekiyor.

Instagram'a yeni özellikler geliyor

Hikayeler Daha Canlı Hale Geliyor

Meta, hikaye tarafını daha canlı ve etkileşimli hale getirmek için 'öne çıkan müzik' özelliğini kullanıcılarla buluşturacak. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar hikayelerini daha çekici bir şekilde paylaşabilecekler.

Instagram'a yeni özellikler geliyor

AB'nin Elektrikli Araç Vergisi Kararı Almanya'da Tepki Yarattı AB'nin Elektrikli Araç Vergisi Kararı Almanya'da Tepki Yarattı

Anlık Paylaşımlar için Yeni Bir Özellik: Peek

Instagram'a gelen bir diğer yenilik ise 'Peek' adını taşıyor. Bu özellik, anlık paylaşımlar yapmayı sağlayarak kullanıcıların içeriklerini daha hızlı ve kolay bir şekilde platformda paylaşmalarını sağlayacak. Tıpkı BeReal gibi, bu özellikle doğrudan Instagram kamerasından çekilen içeriklere odaklanıyor.

Çıkış Tarihi Henüz Belli Değil

Yapılan açıklamalara göre, söz konusu yeni özelliklerin ne zaman kullanıma sunulacağı henüz net değil. Bazı özellikler küçük bir grup tarafından test edilirken, bazıları ise henüz geliştirme aşamasında bulunuyor.

Kaynak: Haber Merkezi