İngiltere’de yaşayan Gareth Jones, 9 aylık ilişkileri boyunca kız arkadaşı Sarah Rigby tarafından zorbalığa uğradığını ve psikolojik şiddet gördüğünü iddia ederek mahkemeye başvurdu.

Jones, sağlık sektöründe çalıştığını ve maddi durumu hakkında sürekli aşağılayıcı ifadeler kullanıldığını belirtti. Ayrıca kilosu ve saçlarının kelleşmesi ile ilgili zorbalayıcı kelimeler kullanıldığını, gündüz dışarı çıktıklarında şapka takmaya zorlandığını, maaşı ve banka hesabının kontrol edildiğini, nefesinin koktuğunu söyleyerek zorla diş macunu yutturulduğunu ve en sonunda bir gece iç çamaşırlarıyla sokağa atıldığını ifade etti.

El Salvador'da 67.5 Milyon Dolarlık Kokain Yakılarak İmha Edildi El Salvador'da 67.5 Milyon Dolarlık Kokain Yakılarak İmha Edildi

Sarah Rigby hapis cezası aldı

Sarah Rigby, Jones’un şikayetinin ardından yargılandı ve iki yıl süreyle ertelenen 20 aylık hapis cezasına çarptırıldı. Kararın ardından konuşan Jones, hayal kırıklığına uğradığını ve erkek olsaydı sonucun farklı olacağına inandığını söyledi.

Gareth Jones’un Durumu

Hâlâ özgüveninin düşük olduğunu ve psikolojisinin düzelmediğini söyleyen Jones, cezanın ertelenmesinden dolayı üzgün olduğunu ifade etti. Bu durum, psikolojik şiddetin mağdurlar üzerindeki uzun vadeli etkilerini göstermektedir.

Kaynak: Haber Merkezi