İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bayrampaşa'da halkla buluştu. Göreve geldiklerinde durmuş 10 metro hattı ve yüklenici şirketlere olan 70 milyon Euro borç devraldıklarını paylaşan İmamoğlu, "Biz o borçların hepsini ödedik ve 5 yılda tam 65 kilometre metro bitirdik. Daha yeni, Eyüpsultan-Bayrampaşa metrosuna başladık. Şimdi utanmadan, bizim yaptığımız 65 kilometre metroya sahip çıkmaya kalkıyorlar. Ama Allah konuşturuyor. Rakibim, TV programında, '65 kilometre metro yaptı' demiş. Yahu sen, 10 metro inşaatını aylarca, yıllarca durdurmuşsun. Senin metro konusunda gerçekten ağzını açmaya hakkın yok" dedi.

İmamoğlu: "İstanbul İttifakı Halkın İttifakıdır"

Cuma namazını Kağıthane Gürsel Mahallesi Merkez Camii'nde kılan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beşiktaş'a geçti. Nispetiye Caddesi'nde, Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ile bir araya gelen İmamoğlu, seçim otobüsüyle ilçe turu yaptı. Nispetiye Caddesi'nden başlayan tur; Büyükdere Caddesi, Barbaros Bulvarı, Beşiktaş Meydanı, Çırağan Caddesi, Ortaköy Meydanı, Muallim Naci Caddesi ve Dereboyu Caddesi boyunca devam etti. İmamoğlu ve Akpolat'a yol boyunca sevgi gösterilerinde bulunan vatandaşlar, bazı noktalarda otobüsün yolunu kesti. İmamoğlu, bu noktalarda coşkulu vatandaşlara kısa konuşmalar yaptı.

İmamoğlu: "İstanbul'un Muhafızlığına Devam Edeceğiz"

Beşiktaş'tan Bayrampaşa'ya geçen İmamoğlu, CHP Bayrampaşa Belediye Başkan adayı Hasan Mutlu ile buluşup; Numunebağ Caddesi, İsmet Paşa Caddesi, Kenar Caddesi, Tuna Caddesi, Şehit Cihan Elkan Sokak, Büyük Coşkun Sokak, Kosova Caddesi, Akpınar Caddesi, Kocatepe Caddesi ve Şehir Parkı Caddesi'nde vatandaşları selamladı. Bayrampaşa'daki ilçe turu, Yıldırım Mahallesi'ndeki halk buluşmasıyla noktalandı. İmamoğlu, yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Bunların iş bilmezliği, israfçılığı, rantçılığı yüzünden İstanbul'un bütçesi iflas etmişti. Metro inşaatlarını yapan şirketlere tam 70 milyon avro borçları vardı. Biz ne yaptık biliyor musunuz? O borçların hepsini ödedik. Bütün sorunlarını çözdük ve biz beş yılda tam 65 kilometre metro bitirdik."

Naci Görür'den flaş Tokat depremi açıklaması! Naci Görür'den flaş Tokat depremi açıklaması!

İstanbul'un Geleceği İçin İmamoğlu'nun Vurguları

İmamoğlu, devamında İstanbul'un geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. "İstanbul'un ilçelerinde bizi göreve getirin biz bu şehirde 500 tane kreş açarız" diyen İmamoğlu, ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak 2019'dan sonra bir devrimin sahipleri olduklarını belirtti. "İstanbul'u rotasından çıkarıp israf ve ihanet dönemine geri döndürmeye heves eden bir avuç insana bu millet oy moy vermez. Bu millet kapıyı gösterir kapıyı." şeklinde konuştu.

İstanbul Seçimlerinde İmamoğlu'nun Mesajı

İmamoğlu, son olarak İstanbul seçimlerine dair önemli mesajlar verdi. "31 Mart'ta ne yapacağız biliyor musunuz? İsrafı, ihaneti kumpası, yalanı bütün bu işlerin hepsini Allah'ın izniyle milletin gücüyle tarihe gömeceğiz. Onlara oy vermemek yetmez. Oylarınızı, güçlerinizi tek bir odakta birleştirmeliyiz." dedi.

Kaynak: ANKA