İYİ Parti ve AK Parti'den CHP'ye bayram ziyareti! Konu İsrail ile ticaret İYİ Parti ve AK Parti'den CHP'ye bayram ziyareti! Konu İsrail ile ticaret

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Zeytinburnu, Esenler, Beyoğlu, Eyüpsultan ve Fatih belediye başkan adaylarıyla birlikte seçim turuna çıktı. İmamoğlu, Onur Soytürk'le Zeytinburnu, Hasan Dalkıran'la Esenler, İnan Güney'le Beyoğlu, Mithat Bülent Özmen'le Eyüpsultan ve Mahir Polat'la Fatih'te vatandaşlarla buluştu.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği turda, İmamoğlu seçim otobüsüyle seyahat ederken önünü kesen coşkulu yurttaşlara kısa konuşmalar yaptı. İmamoğlu, Esenler ve Beyoğlu bölümüne denk gelen cuma namazını ise Bayrampaşa Kocatepe Camii'nde kıldı.

8D49E8E4 47E1 48C9 92Bc 331B5Fc81644 W Result

Vatandaştan İmamoğlu'na Destek ve Dua

Tur sırasında vatandaşlarla İmamoğlu arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Bir kadın vatandaş, torununu İmamoğlu'nun kucağına vererek, 'O kadar güzel insansınız ki, ailemizden biri gibisiniz. İnşallah uğurlu gelecek size' dedi. Başka bir vatandaş da İmamoğlu'na, 'Abim seni tebrik ederim. Hem de niye biliyor musun? İki kere seçim kazanıp, iki kere saydırdığın için. Allah nasip ederse, inşallah bir daha kazanacaksın. Bir daha saydıracağız' şeklinde destek verdi. Bir yaşlı kadın ise, 'Yavrum kazanacaksın, kazanacaksın. Her namazda dua ediyorum sana. Allah'ım, Allah'ım… Kurban olurum sana. Senin resmin bizim mahallede asılı' diyerek İmamoğlu'na sevgisini gösterdi.

8D5A24D6 7F4B 4Fb6 94D1 Fc16418Ebdb0 W Result

'Ekrem İmamoğlu'nun Arkasında 16 Milyon İstanbullu Var'

İmamoğlu, Eyüpsultan'da yaptığı konuşmada, vatandaşlara hitap ederek, 'Bugün Eyüpsultan'da vatandaşı selamlayalım istedik ama Rami'de siz, bizim önümüzü kestiniz. Sizleri burada görmek, elbette büyük bir moral, büyük bir motivasyon. Şu an itibariyle şunu söyleyeyim: Ekrem İmamoğlu kardeşiniz, arkadaşınız, evladınız bütün vatandaşlarımıza eşit hizmet etti, bundan sonra yine eşit hizmet etmeye devam edecek. Ekrem İmamoğlu'nun arkasında kabine yok, Ekrem İmamoğlu'nun arkasında 16 milyon İstanbullu var. Ekrem İmamoğlu'na talimat veren yok. Ekrem İmamoğlu’na talimat veren, fikrini söyleyen 16 milyon İstanbullu var. İstanbullu ne derse, İstanbul'u ne isterse onu yapar. Aynı şekilde değerli başkan adayımız, değerli dostum Bülent Özmen, devlet adamı kimliğini en iyi taşıyacak insanlardan birisi, Eyüpsultanlı. Eyüpsultan'a hizmet vermeye, sizlerle birlikte hazır. Sizlerle birlikte başaracak, hep birlikte. Oyları bölmeye asla gerek yok. Merkez tek. İstanbul'da oylar İmamoğlu'na, Eyüpsultan’da oylar Bülent Özmen'e.' ifadelerini kullandı.

8D87Bb02 2176 4219 B602 Cee561A9764E W Result

'Kalbimizi Kırmaktan İmtina Etmeyenleri Allah'a Havale Ettik'

Son olarak, İmamoğlu konuşmasında, 'Çok çalışacağız, başaracağız. İstanbul'a çok güzel günler yaşatacağız. Kalp kırmadan, sadece işimizi yapmaya gayret ettik. Bizim kalbimizi kırmaktan imtina etmeyenleri, gerektiğinde duymadık, gerektiğinde Allah'a havale ettik' dedi.

Ekrem İmamoğlu videoyla anlattı: Oy kullanırken nelere dikkat edilmeli? Ekrem İmamoğlu videoyla anlattı: Oy kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Kaynak: ANKA