Diyanet İşleri Başkanlığı, Kuran kurslarına katılımı artırmak ve hafızlık eğitimi alan öğrencilerin gelişimini desteklemek amacıyla "Rahleden Sahneye" adıyla imamlar arasında tiyatro oyunu yazma yarışması düzenliyor. Yarışmanın amacı, Kuran kurslarına katılımı artırmak, hafızlık eğitimi gören öğrencilerin duyuşsal, bilişsel ve sosyal açıdan gelişimlerine katkı sağlamak ve moral ve motivasyonlarını yüksek tutmak olarak açıklandı.

Kısa Dalga'dan Sinan Tartanoğlu'nun haberine göre, Diyanet Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün hazırladığı yarışma esaslarına göre, yarışmaya Kuran Kursu öğreticileri, başvaiz, uzman vaiz, vaiz, baş imam hatip, uzman imam hatip, imam hatip, başmüezzin, müezzin-kayyım, eğitim uzmanı ve din hizmetleri uzmanı unvanlarında görevli olanlar katılabilecek.

Muğla'da Sanat ve Kültürde Donanımlı Öğrenciler Yetiştiriliyor Muğla'da Sanat ve Kültürde Donanımlı Öğrenciler Yetiştiriliyor

Yarışmaya katılacak eserlerin milli ve manevi değerlere uygun olması ve İslam dininin temel ilkelerine aykırı ifadeler içermemesi gerekecek. Yarışmada birinciye 10 bin TL, ikinciye 8 bin TL ve üçüncüye 6 bin TL ödül verilecek. Yarışma, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Kuran kurslarına olan ilgiyi artırma ve öğrencilerin gelişimini destekleme hedeflerine katkı sağlamayı amaçlıyor.

Kaynak: Haber Merkezi