İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), son yıllarda önemli çalışmalara imza atmıştır.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen toplantıda, İKKB'nin uzun yıllardır koordinatörlüğünü yürüten Av. Nazan Moroğlu, bu görevini Av. Aydeniz Alisbah Tuskan'a devretti.

Nm

TÜKD'den Nazan Moroğlu'na Veda

Toplantı sırasında Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) Genel Başkanı Meral Güler'in mesajı dikkat çekti. Güler'in mesajını ve TÜKD adına çiçeğini TÜKD 2. Başkanı Aylin Moralıoğlu takdim etti. 

Akdeniz Üniversitesi’nde Kadın Liderliği Artıyor Akdeniz Üniversitesi’nde Kadın Liderliği Artıyor

Nazan Moroğlu2

Nazan Moroğlu Kimdir?

Nazan Moroğlu, hukuk dünyasında tanınmış bir isimdir. Alman Lisesi ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Kadın hakları konusunda yüksek lisans yapmış ve Almanca ile İngilizce bilmektedir. Avrupa Birliği Kadın Hukukçular Derneği'nin kurucu üyesi ve Avrupa Kadın Lobisi üyesidir. İstanbul Barosu Kadın Hakları Komisyonu ve İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği Başkanlığı görevini üstlenmiştir. Nazan Moroğlu, AGİT, Avrupa Konseyi Kadın Erkek Eşitliği Komitesi, HABİTAT, Avrasya Kadınlar İşbirliği toplantılarında resmi delegasyonda bulunmuştur. Ayrıca kadın hakları, Medeni Kanun ve Kadın Erkek Eşitliği konularında yazılmış kitapları bulunmaktadır. Moroğlu, evli ve iki çocuk annesidir ve Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde "Ulusal ve Uluslararası Hukukta Kadın Hakları" dersini vermektedir.

Nazan Moroğlu3

Nazan Moroğlu'nun Ödülleri ve Başarıları

Nazan Moroğlu, Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği (IWSA) İstanbul Şubesi'nin 2019 yılı "Kadınlara Güç Katan Güçlü Lider Ödülü"ne layık görülmüştür. Ayrıca İstanbul Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB) Koordinatörü ve İstanbul Barosu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 

Nazan Moroğlu4

Kaynak: Kardelen Özdemir