İkinci el araç piyasası, bayram öncesi de durgunluğunu sürdürüyor. Araç fiyatlarında yaşanan ortalama yüzde 20'lik gerilemeye rağmen, piyasada araç bolluğu gözleniyor. Oto galericiler, araç seçeneklerinin arttığını ve bu dönemde uygun fiyatlı araçların satıldığını belirtiyorlar. Bayram öncesinde araç almanın doğru zaman olduğunu vurgulayan galericiler, mevduat faizlerinin yüksek olmasının araç alımını olumsuz etkilediğini ifade ediyorlar.

Sıfır Araçlarda Fiyat Artışı Bekleniyor

Oto galerici Gürkan Keleş, ikinci el otomobil piyasasının durgunlaştığını belirterek, "Bayram öncesi şu anda daha uygun olan araçlar satılıyor. İkinci el araç fiyatlarında bir gerileme gözleniyor. Sıfır arabalarda da fiyatlar biraz düştü. Araç fiyatları ortalama yüzde 20 geriledi. Şu anda biniciler için araç alma zamanı. İlerleyen dönemde araç fiyatlarında bir artış bekliyoruz. Temmuz'dan sonra sıfır araçlarda fiyat artışı yaşanabilir. Zamlar geldiğinde, ikinci el piyasasına da yansıyacaktır. Yüksek fiyatlarla araç alan biniciler ise araçlarını şu anda satmıyorlar. Biz oto galericiler olarak fiyatlarımızı revize ettik" şeklinde konuştu.

Lavanta hasadı başladı Lavanta hasadı başladı

Eskiden Araba Bulunmazdı, Şimdi Çeşit Çeşit Araç Mevcut

Geçmiş bayramlarda daha fazla hareketlilik olduğunu belirten Keleş, "Bazı vatandaşlar arabalarını satarak mevduat faizine yatırım yapıyorlar. Ancak araç fiyatlarının düşmeyeceğini, zamanla artacağını düşünüyoruz. Eskiden ikinci el piyasasında araba bulunmazken, şimdi araç bolluğu yaşanıyor. Araç çeşitliliği bu dönemde oldukça fazla" dedi.

Kaynak: İHA