Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde faaliyet gösteren bir hırdavat dükkanı, gece saatlerinde iddiaya göre molotof kokteyli ile kundaklandı. Yangında maddi zararın 4 milyon Türk Lirası olduğu belirtildi.

Olay, Ilıca Mahallesi'nde bulunan inşaat malzemeleri satan bir işyerinde meydana geldi. İşyerinin önüne gelen kişi veya kişiler, iddiaya göre molotof kokteyli atarak dükkanı ateşe verdi. İtfaiye ekipleri olay yerine ulaşarak yangını söndürdü, ancak dükkan içerisinde satılan inşaat malzemeleri kullanılamaz hale geldi.

Karabük’de trafo patladı: Yaralılar var! Karabük’de trafo patladı: Yaralılar var!

Kahramanmaraş’ta Işyerinin Molotof Kokteyli Ile Kundaklandığı Iddiası

İşyeri sahibi Muhammed Ali Gündeş, gece saat 02.00 civarında jandarma ekiplerinin araması üzerine uyanarak olayı öğrendiğini belirtti. Gündeş, işyerinin bilinçli bir şekilde yakıldığını ifade ederek, "Dükkan komple zarar gördü. Hepsi yanmış, çürümüş durumda. Birçok zararımız var. Jandarma ekipleri olaya müdahale ediyor. Ortalama 4 milyon Türk Lirası en az zararımız var" dedi.

Kahramanmaraş’ta Işyerinin Molotof Kokteyli Ile Kundaklandığı Iddiası2

Yangının tüp satışı yapılan bir dükkana sıçramamasının felaketi önlediğini söyleyen Gündeş, "Bunu yapan insanlar, insan değil. Bunu yapamaz. Kimsenin ekmek teknesine bunu yapamaz, yapmaması lazım. Bir üst katta tüp satış noktası var. İşyerinde boyalar var tinerlere geçseydi, bu bina komple yanardı. Patlayabilirdi, yanabilirdi. Üst katlarda misafirler var, otel sahipleri var. Çok şükür onlara bir şey olmadı. Çok şükür sağ salim kurtulduk" diye konuştu.

Kahramanmaraş’ta Işyerinin Molotof Kokteyli Ile Kundaklandığı Iddiası3

Olayla ilgili olarak jandarma ekipleri soruşturma başlattı.

Kahramanmaraş’ta Işyerinin Molotof Kokteyli Ile Kundaklandığı Iddiası4

Kaynak: İHA