İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, jandarma ve emniyet birimlerince gerçekleştirilen "Bozdoğan-35" operasyonları kapsamında DEAŞ terör örgütüne yönelik yapılan çalışmalarda 30 şüphelinin yakalandığını duyurdu.

Su Kanalına Düşen Otomobilde İki Kişi Kayboldu! Su Kanalına Düşen Otomobilde İki Kişi Kayboldu!

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı ve Jandarma Genel Komutanlığı Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde yürütülen operasyonlar, Mersin merkezli olmak üzere İstanbul, Adana, Ankara, Diyarbakır, Osmaniye ve Yozgat'ta gerçekleştirildi. İstanbul'da 4, Adana'da 3, Ankara'da 3, Diyarbakır'da 2, Mersin'de 1, Osmaniye'de 1 ve Yozgat'ta 1 olmak üzere toplam 15 şüpheli yakalandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde ise Hatay ve Kütahya'da DEAŞ terör örgütüne yönelik operasyonlar düzenlendi. Hatay'da 14, Kütahya'da ise 1 olmak üzere toplam 15 şüpheli gözaltına alındı. Operasyonlar sonucunda ruhsatsız tabancalar ve örgütsel dokümanlar ile dijital materyallere el konuldu.

Teşekkür Mesajı

Bakan Yerlikaya, operasyonlarda görev alan jandarma ve polisleri tebrik ederek, "Mersin Cumhuriyet Başsavcılığımızı, operasyonları gerçekleştiren kahraman jandarmamızı ve kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" dedi.

Kaynak: İHA