İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, FETÖ'nün 62 ilde gerçekleştirilen Kıskaç-15 operasyonuna ilişkin detayları paylaştı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Yerlikaya, FETÖ mensuplarına göz açtırmayacaklarını ve güvenlik güçlerinin operasyonlarını kararlılıkla sürdüreceğini vurguladı. Bakan Yerlikaya'nın açıklamalarında yer alan bilgilere göre:

Operasyon, Adıyaman'dan Zonguldak'a kadar uzanan 62 ilde gerçekleştirildi. Kamu kurumlarına giriş sınavlarına yönlendirilen ve farklı kademelere yerleştirilmeyi planlanan FETÖ mensupları hedef alındı. Operasyonlar kapsamında 544 şüpheli yakalandı. Bu kişiler arasında örgütün kriptolu iletişim programı olan ByLock kullanıcıları da bulunuyor. Operasyonlar, Cumhuriyet Başsavcılıkları, MİT Başkanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat ve KOM Başkanlığı ile TEM Daire Başkanlığı tarafından koordine edildi. Bakan Yerlikaya, operasyonlarda görev alan polisleri ve diğer kurumları tebrik etti.

Tüm Türkiye’nin Gözü Kulağı Bu Davadaydı! Bir Sanık Tahliye Edildi Tüm Türkiye’nin Gözü Kulağı Bu Davadaydı! Bir Sanık Tahliye Edildi

FETÖ'nün Yöntemleri

Örgüt üyelerinin kamu kurumlarına giriş sınavlarına yönlendirildiği ve bu sınavlara katılanların örgüte bağlılıklarının çeşitli kodlarla belirlendiği tespit edildi. Şüpheliler arasında kullanılan iletişim yöntemleri arasında ankesörlü telefonlar ve ByLock gibi kriptolu iletişim programları bulunuyor.

Kaynak: İHA