İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde 4 gün boyunca devam eden "Çember-15" operasyonlarında, arama kaydı bulunan 2 bin 840 firarinin yakalandığını duyurdu.

Bingöl'de Otomobil İneğe Çarptı Bingöl'de Otomobil İneğe Çarptı

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Aziz milletimizin bilmesini isterim ki firari suçluların sokaklarımızda gezmelerine asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmedik, etmeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

Yakalanan kişilerin kaç yıldır arandığına dair bilgi veren Yerlikaya, 2 bin 797 kişinin son 5 yıldır, 25 kişinin 5 ile 10 yıldır, 18 kişinin ise 10 yıldan daha uzun süredir arandığını belirtti. Şahısların hangi suçlardan arandığını da açıklayan Bakan, şunları kaydetti:

"Hırsızlıktan 442 kişi, dolandırıcılıktan 250 kişi, yağmadan 103 kişi, adam öldürmeden 22 kişi, cinsel suçlardan 67 kişi, narkotik suçlarından 450 kişi, terörden 45 kişi, kaçakçılık ve organize suçlardan ise 297 kişi olmak üzere diğer suçlardan arananlarla birlikte toplamda 2 bin 840 kişi adalete teslim edildi."

Bakan Yerlikaya, operasyonların, İl Jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından 81 il genelinde gerçekleştirildiğini ve şahısların yol kontrolü, ev ve iş yerleri baskınları ile kimlik kontrollerinde yakalanıp adalete teslim edildiğini belirtti.

Kaynak: İHA