İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 23 ilde FETÖ'ye yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda 61 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Kız kavgasında döverek öldür*len öğrencinin ailesi adalet istiyor Kız kavgasında döverek öldür*len öğrencinin ailesi adalet istiyor

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde FETÖ'ye karşı düzenlenen operasyonlarda 61 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "FETÖ mensuplarına göz açtırmayacağız. Milletimizin duaları ve desteğiyle terör örgütlerine karşı mücadelemizi sürdüreceğiz." dedi. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde yapılan operasyonlarda, Adana, Amasya, Ankara, Aydın, Afyonkarahisar, Balıkesir, Batman, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Erzurum, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Rize, Kastamonu, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Mardin, Muğla, Sakarya ve Zonguldak illerinde eş zamanlı baskınlar düzenlendi.

Şüphelilerin FETÖ'nün "askeri mahrem yapılanması" ve "emniyet mahrem yapılanması" içinde faaliyet gösterdiği, örgüt içinde sorumlu kişilerle iletişim halinde olduğu ve kriptolu haberleşme programı ByLock'u kullandığı belirlendi. Ayrıca, örgütün "Gaybubet Evi" olarak adlandırdığı hücre evlerinde saklanan ve KPSS sınavlarına hazırlanan şüphelilerin de operasyon kapsamında yakalandığı bildirildi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheliler hakkında yasal işlemlerin başlatıldığı ve adli mercilere sevk edildiği belirtildi. Ayrıca, haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve aranan şahısların da bu operasyonla yakalandığı ifade edildi.

Kaynak: İHA