Geçen yılın 10 Eylül'ünde, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde, arkadaşlarıyla birlikte Yumurtalık kayalıklarında kamp yaparken hareketsiz bir şekilde bulunan iç mimar Bartu Can'ın (32) ölümüyle ilgili soruşturma devam ediyor. Can'ın arkadaşları, 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yardım talep etmiş, olay yerine gelen ekipler tarafından yapılan incelemede, Can'ın hayatını kaybettiği tespit edilmişti.

Otopside, Can'ın çenesinin üstünde mermi girişine rastlanması üzerine, cinayet ihtimali üzerinde durulmuş ve soruşturma başlatılmıştı. İlk etapta Can'ın yanında olabileceği düşünülen 6 kişi gözaltına alınmış, fakat ifadelerinin ardından serbest bırakılmışlardı.

Jandarma 22 bin 543 plakayı kontrol etti

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, olayın aydınlatılması için titiz bir çalışma yürüttü. HTS kayıtları, plaka tanıma sistemi verileri, güvenlik kameraları ve bölgedeki fotokapanlarını inceleyen ekipler, toplamda 22 bin 543 plakayı kontrol etti. Bu çalışmalar sonucunda, olay yerinde bulunan Kenan Alagöz (59) ve M.Ö. (48) isimli iki şüpheliyi tespit ederek gözaltına aldı.

İç Mimar Bartu Can'ın Cinayet Şüphelisi Cenazesine Katılmış!2

Şüphelilerin İfadeleri

Kenan Alagöz, gözaltına alındıktan sonra verdiği ifadesinde, Can ile tartıştıkları sırada havaya ateş ettiğini, daha sonra silahın ikinci kez patladığını ve Can'ın vurulduğunu söyledi. Kendisi tutuklanırken, M.Ö. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Rize'de Freni Patlayan Araç Park Halindeki Araçlara Çarptı: 2 Yaralı Rize'de Freni Patlayan Araç Park Halindeki Araçlara Çarptı: 2 Yaralı

Kendisinin Araçta Bulunduğunu Söyledi

Jandarma, cinayetin işlendiği silahı bulmak için Ören Çayı mevkisinde arama çalışmaları yaptı. Ancak, yaşanan su taşkınları nedeniyle suç aletine ulaşılamadı. Diğer şüpheli M.Ö.'nün ifadesine göre, olay anında araçta bulunduğunu ve Kenan Alagöz ile Can arasında yaşananları duyduğunu belirtti.

İç Mimar Bartu Can'ın Cinayet Şüphelisi Cenazesine Katılmış!4

Kaynak: İHA